„Pāri ceļiem un upei”, „Survival Kit”, Voldemārs Matvejs u.c.
„Pāri ceļiem un upei”, „Survival Kit”, Voldemārs Matvejs u.c.
Latvijas Radio

Šoreiz dienasgrāmatā - dokumentālās filmas "Pāri ceļiem un upei" pirmizrāde, laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit" aktualitātes, Voldemāra Matveja māksla "Rīgas Biržā" un kārtējais koncerts cikla "Ērģeļmūzika BACH zīmē" ietvaros.

3. septembrī kinoteātrī "Splendid Palace" notiks dokumentālās filmas "Pāri ceļiem un upei" pirmizrāde. Tas ir unikāls projekts, jo tapis septiņiem dažādu Eiropas valstu režisoriem sadarbojoties ar Latvijas sociālantropologiem, kuri palīdzēja meklēt stāstus, varoņus un situācijas. Par darba procesu un rezultātu stāsta filmu studijas "Mistrus Media" pārstāve un producente Antra Gaile, sociālantropoloģe Ieva Raubiško un latviešu dokumentālā kino klasiķis Ivars Seleckis.

4. septembrī ar divu izstāžu atklāšanu bijušajā tekstilfabrikā "Boļševička" un kādreizējā Vāgnerā zālē Vecrīgā sāksies laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit". Šā gada festivāla tēmu "Urbānā pilsēta" un neparasto telpu izvēli komentē kuratore Solvita Krese. 

5. septembrī mākslas muzejā "Rīgas Birža" tiks atklāta izstāde "Nākotnes mākslu meklējot. Voldemārs Matvejs un ārpus Eiropas māksla", kuru papildinās izstāde Boses zālē "Voldemāra Matveja grāmata "Nēģeru māksla" un latviešu mākslinieki". Kāpēc par Rīgā dzimušā un Pēterburgā studējošā mākslinieka interešu objektiem jau 20. gadsimta sākumā kļuva eksotiskā māksla, raidījumā atklās kuratore Irēna Bužinska.

7. septembrī Dubultu baznīcā izskanēs nākamā koncertcikla "Ērģeļmūzika BACH zīmē" programma. Tajā varēsim dzirdēt pirmo jaundarbu no Triloģijas Latvijas ērģelēm, kuru komponējis Rihards Dubra. Par sava jaunā opusa tapšanu raidījumā stāstīs pats autors.

Publicēts: 02-09-2014
draugiem