Eiroradio. Ieraksti no XI „Kremerata Baltica” festivāla
Eiroradio. Ieraksti no XI „Kremerata Baltica” festivāla koncertiem
Latvijas Radio

„Rīga 2014” programmā iekļautā Eiroradio nedēļa radio „Klasika” ēterā iesākās ar ierakstiem no XI Kremerata Baltica festivāla koncertiem „Klasika”. No 2. līdz 5. jūlijam Rīgā un Siguldā norisinājās nu jau XI Kremerata Baltica festivāls „Rīgas zvaigznes”, kas pulcēja klasiskās mūzikas cienītājus no visas pasaules. Arī šogad programma un atskaņotājmākslinieki bija īpaši jaunie un jau pasaules slavu guvušie talanti. Eiroradio nedēļas ietvaros „Klasika” piedāvā ierakstus no 4. un 5. jūlija koncerta, kas izskanēja Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis”.

4. jūlija koncertā „Meistari un meistardarbi” Kremerata Baltica uzstājās kopā ar latviešu pianisti Laumu Skridi, kura bija soliste Volfganga Amadeja Mocarta 24. klavierkoncerta do minorā K. 491 atskaņojumā. Vēl no šā koncerta noklausāmas Modesta Musorgska „Izstādes gleznas” Žaka Koena versijā kamerorķestrim, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta uvertīra operai „Bēgšana no serāla”.

Savukārt 5. jūlija koncertā „Laiks Šūbertam: mīlestība un vientulība” kopā ar Kremerata Baltica muzicēja vijolniece Baiba Skride, un klausītāju uzmanībai piedāvājam Franča Šūberta Rondo La mažorā vijolei un stīgām D. 438. Pie diriģenta pults - Žaks Koens.

Publicēts: 29-10-2014
draugiem