Eiroradio noslēgums. Laimas Jansones koncerts
Eiroradio noslēgums. Laimas Jansones koncerts
Latvijas Radio

Eiroradio nedēļas noslēgumā Latvijas Radio 1. studijā skanēja tautas mūzikā iedvesmots koncerts, kuru vadīja Gita Lancere. Koncertā piedalījās koklētāja Laima Jansone, Ilga Reizniece (balss, vijole), Raimonds Tiguls (hangs, taustiņinstrumenti), Andris Grunte (elektrobass, kontrabass) un Artis Orubs (sitaminstrumenti).

„Eiroradio nedēļas noslēgumā gluži simboliski godā celts viens no Latvijas spēcīgākajiem zīmoliem – kokle, atrādot to brīnumdaudzās variācijās, jo Laimas Jansones pārziņā ir gan akustiskā un elektriskā kokle, gan kokle, kurai ir 11 stīgas, gan latviešu kokles radiniece – somu kantele,” stāsta Eiroradio projektu koordinatore Zane Prēdele.

Par koncerta moto Laima Jansone izvēlējusies latviešu tautasdziesmu „Rīta rasa noskaloja”, kuras poētiskais uzstādījums caurvij visu koncertu: Rīta rasa noskaloja/Rožu ziedam puteklīšus;/Es aizmirsu ļaunu vārdu,/Labu vārdu dzirdēdama.

Līdzās latviešu tautasdziesmu apdarēm un Raimonda Tigula kompozīcijām nozīmīga vieta programmā atvēlēta skaņdarbiem no pērn izdotā albuma „Zarbugans”, kurā Laimas Jansones, Andra Gruntes un Arta Oruba muzikālais vēstījums tiecas pārvarēt instrumentu pielietojuma robežas un pavērt jaunu, paralēlu pasauli, ko pati Laima sauc par tuvošanos vēl neiepazītai planētai…

Laimas, Arta un Andra trio pirmsākumi meklējami festivālā „Rīgas Ritmi” 2012. gadā, nonākot klausītāju un ārvalstu preses uzmanības centrā, savukārt pērn šī festivāla apmeklētāji varēja novērtēt viņu jauno koncertprogrammu „Zarbugans”. Projekta pamatā ir trīs dažādi instrumenti un tikpat dažādas personības – tā ir esence, kas ļauj šiem mūziķiem rast kopīgu valodu caur skaņas valdzinājumu. „Zarbugana” skaņdarbu klāstu veido oriģinālas kompozīcijas, kuru ietekmes avoti tiecas aptvert kā džezu, tā arī etnogrāfisko mūziku.

Žurnāls All About Jazz mūsu trio nosaucis par īstu atradumu, paredzot tam daudzsološu nākotni.

Publicēts: 03-11-2014
draugiem