Atskats uz festivālu „Patriarha rudens”
"Patriarha rudens"

Šoruden, no 30. septembra līdz 6. oktobrim norisinājās Latvijas Kultūras akadēmijas festivāls „Patriarha rudens”, nedēļas laikā piedāvājot 11 jauno horeogrāfu un režisoru izrādes, kā arī meistarklases, kinoseansus un konferenci „Pētīt Pēteri Pētersonu”.

 

Festivāla galveno balvu šogad saņēma jaunais režisors Andris Kalnozols par izrādi „Labākais cilvēks Tahkurannā”, kas tika veidots teātrī „Dirty Deal Teatro”.

 

Nākamgad „Patriarha rudens” būs viens no „Rīga 2014” programmas notikumiem tematiskajā līnijā „Ceļu karte”, kas būs vienojošais motīvs dažādu Kultūras akadēmijas disciplīnu studentu darbiem. Jau paralēli šā gada festivālam topošie kinooperatori un režisori uzsākuši darbu pie dokumentālām īsfilmām par Rīgas apkaimēm, tiek meklētas lokācijas vietas, sākta filmēšanas plānošana.
 

Īpaši 2014. gada festivālam „Patriarha rudens” taps sešas jauno horeogrāfu etīdes arī par šo „Ceļu kartes” tēmu. Tāpat ieplānots arī apjomīgs horeogrāfijas darbs kopā ar Olgu Žitluhinu par Raini un Aspaziju ar profesora Gunāra Bībera komentāriem.

 

Publicēts: 24-10-2013
draugiem