Daugavpils teātris izsludina uzņemšanu aktieru kursā

Daugavpils teātris izsludina uzņemšanu aktieru kursā
LETA . Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs
09-07-2013 A+ A-
Jau daudzus gadus Daugavpils teātris strādā bez profesionāla papildinājuma. Pa šo laiku trupas skaitliskais sastāvs ir sarucis līdz 16 dalībniekiem, kas traucē daudzveidīga repertuāra veidošanu un tik ļoti palielina iesaistīto aktieru noslogotību, ka daudzi no viņiem vairāku mēnešu garumā strādā bez jebkādām brīvdienām.

Situāciju sarežģī tas, ka līdz šim laikam ar aktieru sagatavošanu nodarbojās tikai Latvijas Kultūras akadēmija, tas nozīmē, ka mācīties par aktieri varēja tikai Rīgā, turklāt mācību laiks ilga četrus gadus. Daudzu Latgales skolu absolventi vienkārši materiālu apsvērumu dēļ nevarēja atļauties šādas mācības. Tajā pašā laikā tie, kas Rīgā pabeidza akadēmiju, neizvirzīja par mērķi pārcelties strādāt uz Daugavpils teātri tieši to pašu materiālo apsvērumu dēļ.

Tādēļ pēc Daugavpils teātra direktora Oļega Šapošņikova iniciatīvas pašlaik licencēšanai tiek gatavota programma, kas ļaus divu gadu laikā sagatavot speciālistu darbam uz skatuves. Mācības notiks Daugavpilī uz Saules skolas bāzes. No mācībām Kultūras akadēmijā šis piedāvājums atšķirsies ne tikai ar mācību ilgumu, bet arī ar to, ka absolventi pēc skolas beigšanas neiegūs bakalaura grādu, toties kļūs par diplomētiem speciālistiem ar darbavietu teātrī, jo kurss, pirmkārt, tiks formēts ar mērķi papildināt Daugavpils teātra trupu.

Savukārt visi, kam ir svarīgi iegūt bakalaura grādu, turpmāk varēs iegūt augstāko akadēmisko izglītību, studējot kādā no Daugavpils Universitātes fakultāšu dienas vai neklātienes nodaļām.

Tādēļ Daugavpils teātris un Saules skola šovasar aicina visus, kas sapņo par profesionālu teātra karjeru, stāties aktieru kursā. Iestājpārbaudījumi notiks augustā, par datumu papildus tiks sniegta oficiāla informācija. Pagaidām visus interesentus aicinām sūtīt pieteikumus, CV vai motivācijas vēstuli uz e-pastu daugavpilsteatris@apollo.lv. Informācija par uzņemšanu visiem pretendentiem tiks nosūtīta personīgi.

Aktieru kursā var tikt ieskaitītas personas vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kam ir atestāts par vidējo izglītību. No 1. augusta papildu informāciju varēs saņemt pa tālruni: 65426321. Jaunākā informācija būs atrodama arī Daugavpils teātra mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav