Klajā nākusi grāmata bērniem „Krāsosim tautastērpus!”

Klajā nākusi grāmata bērniem „Krāsosim tautastērpus!”
Publicitātes foto
09-07-2013 A+ A-
Apgāds „Zvaigzne ABC” Dziesmu svētku laikā laidis klajā krāsojamo grāmatiņu bērniem „Krāsosim tautastērpus!”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja apgāda mārketinga daļā.

Vai tikai pieaugušie var veidot košus tautastērpus?

Nē, pirmo reizi arī bērniem ir iespēja līdz sīkākajām detaļām iepazīt Latvijas novadu krāšņos tautastērpus, izkrāsot tos un bagātināt ar paša izdomātiem vai kaut kur noskatītiem ornamentiem. Prieku sagādās arī uzlīmes ar saktām, vainadziņiem un krāsainiem rakstiem.

Idejas krāsām un latvju ornamentiem lasītājs var smelties no mākslinieces Agijas Stakas greznajiem tautastērpu zīmējumiem, kuri atrodami grāmatas krāsainajā ielikumā.

Tautastērps liecina par mūsu tautas seno kultūru. Latviešu dzīvē tautastērpam vienmēr ir bijusi svarīga nozīme, un tas ir veidots ar sevišķu lepnuma un daiļuma izjūtu.

Grāmatas idejas autore Ilze Vesere stāsta, ka ideja par šo grāmatiņu radās nejauši, bet ļoti konkrēti: „Kad uz 18. novembra deju koncertu vilku mugurā tautastērpu, mana mazā meita jautāja: „Kas tev tā par nozīmīti?” Sapratu, ka viņa nezina, kas ir sakta, pastalas un villaine. Tad arī ķēros klāt pie zīmuļiem, un mēs abas kopā zīmējām un pētījām.”

0 komentāri

Komentāru nav