Cēsu mākslas festivālā – lielo simfonisko orķestru koncerti

Cēsu mākslas festivālā – lielo simfonisko orķestru koncerti
Ugo Ponte . diriģents Andris Poga
09-07-2013 A+ A-
Šonedēļ mākslas festivāls „Cēsis 2013” aicina apmeklēt divus koncertus, četrus kino seansus un Valmieras teātra iestudējumu „Jūlijas jaunkundze”, kā arī piedāvā apskatīt festivāla izstādes gida pavadībā, tādējādi gūstot daudz plašāku ieskatu vizuālās mākslas programmā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Cēsu mākslas festivāla pārstāve Mairita Brice.

11. jūlijā plkst. 20.00 būs festivāla īpašā viesa Luvēnlanēvas studentu simfoniskā orķestra koncerts „Dejas ar Riekstkodi un Beļģijas studentu orķestri”. Luvēnlanēvas orķestris šomēnes veic koncerttūri pa Latvijas pilsētām. Luvēnlanēva ir neliela pilsētiņa Beļģijas vidienē, kur kopš 1980. gada pilsētas augstskolai ir simfoniskais orķestris. Jau desmit gadu orķestra mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Filips Žerārs, kurš diriģē Beļģijas lielākos orķestrus, piedalās festivālos kā kamermūziķis un ir pieprasīts karalienes Elizabetes konkursa koncertmeistars.

Luvēnlanēvas studentu simfoniskajā orķestrī spēlē ap 70 mūziķu – galvenokārt Luvēnas Katoļu universitātes studenti un absolventi. Orķestra uzmanības lokā ir galvenokārt 19. gadsimta mūzika, un tās paraugus būs iespēja klausīties festivālā.

Programmas atslēgas vārds ir deja: koncertā skanēs arābu un ķīniešu dejas no Čaikovska baleta „Riekstkodis”, būs Brāmsa ungāriskie dejas soļi, Antonīna Dvoržāka „Slāvu dejas”. Koncerta „magnum opus” – Dvoržāka Čellkoncerts, kur soliste būs Sāra Dipriē, jauna kamermūziķe, soliste un pedagoģe, mūziķu dzimtas pēctece.

11. jūlijā festivāls piedāvā īpašu programmu jauniešiem un visiem, kas jūtas jauni: par ļoti draudzīgu cenu – trim latiem – ir iespēja iegādāties vienotu biļeti uz trijiem pasākumiem: visām festivāla izstādēm, Luvēnlanēvas studentu simfoniskā orķestra koncertu „Dejas ar Riekstkodi un Beļģijas studentu orķestri” un plkst. 22.00 „Nedēļas nogales ballīti” Fonoklubā, Rīgas ielā 47. Nedēļas nogales ballītē uzstāsies jauno Latvijas populārās un džeza mūzikas atskaņotāju apvienība „Bunch of Gentlemen”.

12. jūlijā plkst. 20.00 Festivāla zālē Cēsu sporta kompleksā izskanēs Simfoniskais galā koncerts ar diriģentu Andri Pogu un pianistu Reini Zariņu. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris kopā ar Parīzē un Bostonā (ASV) strādājošo latviešu maestro Andri Pogu piedāvās emocionāli un saturiski intensīvu programmu, kurā skanēs Dmitrija Šostakoviča pēdējā, 15. simfonija, franču mūsdienu komponista Marka Andrē Dalbavī populārākais skaņdarbs „Color”, kas Latvijā izskanēs pirmo reizi, kā arī Vitolda Ļutoslavska Klavierkoncerts, kurā klavieru solo atskaņos spožais, ar izcilu muzikālu inteliģenci apveltītais latviešu pianists Reinis Zariņš no Londonas.

Savukārt 13. jūlijā plkst. 20.00 Festivāla zālē Cēsu sporta kompleksā tiks izrādīta Augusta Strindberga „Jūlijas jaunkundze”. Šim Valmieras teātra iestudējumam Vladislavs Nastavševs ir režisors, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks un muzikālā noformējuma autors.

 

Lomās: Inese Pudža (viņa tieši par Jūlijas jaunkundzes lomu saņēma „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Gada jaunā skatuves māksliniece”), Mārtiņš Meiers un Anta Aizupe. Jāpiebilst, ka šis iestudējums tika nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai 2011./2012. gada sezonā arī nominācijās „Gada dramatiskā teātra izrāde” un „Gada režisors”. Iestudējums izpelnījās arī TV raidījuma „100 g kultūras” nomināciju balvai „Kilograms kultūras 2012” kategorijā „Pārsteigums kultūrā” un laikraksta „„Diena” gada balvu kultūrā 2012” par pārsteidzošu un kvalitatīvu mākslas faktu.

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi, 14. jūlijā plkst. 18.00 „Jūlijas jaunkundzei” Cēsu mākslas festivāla ietvaros notiks papildizrāde!

Festivālā tāpat turpinās izrādīt arī Valentīnas Freimanes britu kino klasikas izlasi. 9. jūlijā plkst. 20.00 Cēsu pils klētī tiks izrādīta režisora Deivida Līnā „Lielās cerības” (1946). Tā tiek uzskatīta par visslavenāko Čārlza Dikensa romāna „Lielās cerības” ekranizāciju. Filma nominēta pieciem „Oskariem”, no kuriem ieguvusi divus – par labāko operatora un labāko mākslinieka darbu.

11. jūlijā plkst. 22.00 Cēsu pils pagalmā būs skatāms vēl viens no režisoru Pauela un Presbergera pazīstamākajiem kopdarbiem – „Sarkanās kurpītes” (1948).

12. jūlijā tiks izrādīts režisora Karola Rīda dramatiskais trilleris par meliem, patiesību un pieaugšanu „Kritušais elks” (1948), bet 14. jūlijā tiks izrādīta režisora Roberta Hammera filma „Labas sirdis un dižciltība” (1949). Tā ir melnā komēdija par Luisu Mazīni, nabadzīgu D’Askoinas hercoga radinieku, kurš izstrādā atjautīgu plānu, kā mantot hercoga titulu un mantu, atbrīvojoties no pārējiem likumīgajiem pretendentiem. Filmā visus astoņus D’Askoinus spēlē viens aktieris – Aleks Giness.

Vēl nedēļas nogalē – piektdienās, sestdienās un svētdienās – tiek piedāvātas ekskursijas gida pavadībā Vizuālās mākslas izstādēs angļu un latviešu valodā. Ekskursijā var piedalīties bez iepriekšējas pieteikšanās. Pulcēšanās Cēsu alus brūzī.

Ekskursiju laiki

Piektdienās plkst. 15.00 un 18.00, sestdienās – plkst. 12.00, 15.00 un 18.00; svētdienās 12.00 un 15.00.

Individuālus ekskursiju laikus var pieteikt, zvanot pa tālruni: 20276533.

Ekskursijas biļete: Ls 1; skolēniem, studentiem un pensionāriem 50 procentu atlaide.

 

0 komentāri

Komentāru nav