Trešdienu vakaros „Esplanādē 2014” – Eiropas kinofilmas

Trešdienu vakaros „Esplanādē 2014” – Eiropas kinofilmas
Publicitātes foto . kadrs no Ivara Zviedra filmas „Dokumentālists”
Jau šovakar, 10. jūlijā, plkst. 21.00 ar režisora Ivara Zviedra filmas „Dokumentālists” bezmaksas seansu radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” tiks uzsākti „Lattelecom” filmu vakari, kas norisināsies katru trešdienas vakaru, piedāvājot skatītājiem noskatīties Eiropas labākās filmas.

Ciklu atklās arī Eiropā popularitāti guvusī latviešu režisora Ivara Zviedra filma „Dokumentālists” – savdabīgs cilvēku attiecību portretējums, kā centrā ir dokumentālās filmas režisors un viņa varone – vientuļniece Inta.

Pirms filmas ievadvārdus teiks kinokritiķe Daira Āboliņa, pastāstot par šīs filmas māksliniecisko fenomenu, kā arī būs iespēja klātienē iepazīties ar filmas autoriem – Ivaru Zviedri un Inesi Kļavu.

Turpmākajos kino vakaros radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” tiks demonstrētas dažādas Eiropas valstu filmas: tās būs populāras, atzītu Eiropas režisoru veidotas filmas, pārstāvot visplašāko žanru klāstu – drāmas, melodrāmas un komēdijas –, tādējādi ļaujot iepazīt daudzveidīgo Eiropas kino pieredzi un kopīgi gatavojoties pēc gada Rīgā gaidāmajai Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijai.

 

„Lattelecom” filmu vakaru kino izlasi veido kinokritiķes Dita Rietuma un Daira Āboliņa. Savukārt sestdienu vakaros radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” tiks rādītas latviešu kinofilmas.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs un vienlaikus – jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava, „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori. Radoši informatīvā telpa tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” darbojas katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” ir bez maksas.

 

0 komentāri

Komentāru nav