Grupa „Zodiaks” rudenī uzstāsies koncertzālē „Palladium”

Grupa „Zodiaks” rudenī uzstāsies koncertzālē „Palladium”
Publicitātes foto . grupa „Zodiaks”
10-07-2013 A+ A-
Latvijas elektroniskās mūzikas grandi – grupa „Zodiaks” – 31. oktobrī sniegs vienu no retajiem apvienības koncertiem koncertzālē „Palladium”, kas šoruden svin savu simtgadi, kultūras portālam pavēstīja koncertzāles pārstāve Maija Anna Ludbārža.

Komponista Jāņa Lūsēna jaunizveidotā komanda – atdzimusī grupa „Zodiaks” – koncertā atskaņos leģendāros disko stila skaņdarbus no pirmajiem diviem „Zodiac” albumiem. Līdz ar oriģinālā sastāva mūziķiem Jāni Lūsēnu un Zigfrīdu Muktupāvelu uz „Palladium” skatuves kāps arī basģitārists Jānis Lūsēns juniors, ģitārists Mārcis Auziņš un bundzinieks Mārtiņš Linde.

Jāņa Lūsēna vadītās grupas „Zodiac” ieraksts „Disco Alliance” 1980. gadā kļuva par pirmo mūzikas albumu visā PSRS, kas ar savu mūsdienīgumu un trāpīgajām melodijām bija līdzvērtīgs rietumu popmūzikas hitiem. Skaņuplate piedzīvoja rekordlielu tirāžu: tika pārdoti vairāk nekā divdesmit miljoni „Disco Alliance”  kopiju. Tās ierakstam bija sapulcējušies kādreizējās grupas „Arka” mūziķi – Andris Reinis, Andris Sīlis un Ainars Ašmanis ar Kompozīcijas fakultātes studentu Lūsēnu priekšgalā. Itin labi panākumi bija arī nākamajai diskoskaņdarbu platei „Music In Universe”.

Ar savām iedvesmojošajām, patriotiski krāsotajām, profesionālismā spīdošajām dziesmām grupa astoņdesmitajos kļuva par vienu no dziesmotās revolūcijas karognesējiem. 1987. un 1989. gadā slavenajā festivālā „Liepājas dzintars” „Zodiaks” izcīnīja Grand Prix, līdztekus dziesmām atkal tika radīta instrumentālā mūzika, tā apkopota albumā „In Memoriam”. Kopš savas aktīvās darbības pārtraukšanas 1991. gadā, mūziķi snieguši tikai retus koncertus, katram no tiem kļūstot par ievērojamu notikumu mūzikas dzīvē.

Biļetes uz koncertu nopērkamas no ceturtdienas, 11. jūlija, „Palladium” mājaslapā  un visās „Biļešu servisa” kasēs. Biļetes cena – sākot no Ls 19. Vieta pie galdiņa – Ls 45.

0 komentāri

Komentāru nav