Festivāla „Positivus” ieskaņas pasākums „Esplanādē 2014”

Festivāla „Positivus” ieskaņas pasākums „Esplanādē 2014”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . ceturtdienas vakarā uz skatuves „Esplanādē 2014” kāps arī grupa „Indygo”
Ceturtdien, 11. jūlijā, no plkst. 18.30 radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” notiks festivāla „Positivus” ieskaņas pasākums. Tajā uz skatuves kāps „indie pop” grupa „Franco Franco”, alternatīvā folkroka apvienība „CanZone”, eksperimentālais drum’n’bass trio „Galaxy Bosons” un pašmāju progresīvā roka flagmaņi „Indygo”, kuri piedāvās viņu radošajā biogrāfijā vēl neredzētu šovu.

Smagnēju progresīvo roku spēlējošā brigāde „Indygo” būs pasākuma galveno mākslinieku statusā, pateicoties faktam, ka grupa piedzīvo savu otro jaunību, kas apvienota ar skatuves pieredzē balstītu harizmu. Šogad izdots albums „Decoy”, kas saņēmis ļoti labas kritiķu un fanu atsauksmes, kā arī nospēlēts lielisks solokoncerts koncertzālē „Palladium”.

„Lai nopelnītu nelielu atpūtu augustā un iesildītos svešzemju tūres ceļojumiem rudenī, jūlijā nospēlēsim vairākus albuma „Decoy” tūres koncertus,” portālam „Rīga 2014” pastāstīja grupas dalībnieks Jānis Volkinšteins.

„Pirmais koncerts notiks jau šodien „Rīga 2014” organizētajā „Positivus” ieskaņas pasākumā Esplanādē. Sadarbojoties ar „Rīga 2014” radošo komandu, esam centušies piedomāt, lai šis koncerts būtu ļoti īpašs brīdis!”

Pēc koncerta „Esplanādē 2014” grupa uzstāsies arī „Lemmeranna Surf Camp” festivālā Igaunijā (12.07.), „Devil Stone Festival” Lietuvā (13.07.), „Summer Sound” festivālā Liepājā (arī 13.07.), „Positivus” festivālā Salacgrīvā (21.07.), festivālā „Klang” Ķekavas novadā (26.07.), „Fonoklubā” Cēsu pilsētas svētku ietvaros (27.07.) un „DirtFesto” Saldū (arī 27.07.).

„Skraidot pa dienas darbiem, jau trenējam muzikālās presītes, lai pievakarē liktu Rainītim apmierināti pasmaidīt,” par Esplanādes koncertu vēl piebilst J. Volkinšteins jeb Volkijs.

„Šodien pamatā spēlēsim albuma „Decoy” saturu, taču parotaļājoties ar secībām un aranžējumiem un nedaudz pagremdējoties muzikālās atmiņās.”

Uzstāsies arī Cēsu eksperimentālās popmūzikas apvienība „Franco Franco”, kas darbību aizsāka 2009. gadā, un šopavasar dienas gaismu ieraudzījis grupas debijas albums.

Grupa „CanZone” rada un izpilda mūziku, kas ir roka, popa un folka sajaukums, popularizējot pašizveidoto skārdroka stilu. Grupas dalībnieki lepojas ar elektriskās ģitāras un akordeona sintēzi, kā arī ievērības cienīgu vokālistes dziedāšanas manieri, kas bieži papildinās ar emocionālām un vizuālām performancēm. Grupa dibināta 2009. gadā Rīgā, Grīziņkalna apkaimē, un tajā apvienojušies pieci entuziastiski mūziķi.

„Galaxy Bosons” pret dažādiem mūzikas stiliem attiecas ar nepiespiestu vieglumu un neeksistējošu atbildības sajūtu, un grupai studija ir kā otrās mājas. Dziesmas top impulsīvi, un katra no tām ir diezgan atšķirīga.

Pasākumu vadīs kultūras portāla „Rīga 2014” galvenais redaktors, kā arī DJ Kaspars Zaviļeiskis, kurš atskaņos šā gada festivāla mākslinieku dziesmas. Ieeja pasākumā bez maksas.

„Positivus” ir lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas 2013. gadā norisināsies jau septīto reizi. Pirmo reizi tas norisināsies trīs dienas no piektdienas līdz svētdienai 19., 20. un 21. jūlijā. Šogad festivāla laikā apmeklētāji būs aicināti viesoties Eiropas kultūras galvaspilsētas radoši informatīvajā kubā, kur ikviens varēs pielikt roku festivāla apmeklētāju krāsainās sajūtu sienas radīšanā, piereģistrēties Grāmatu draugu ķēdei un uzzināt plašāk par „Rīga 2014” programmu.

Pieteikties Esplanādes pasākumam vari šeit!

0 komentāri

Komentāru nav