Lūsēns: „Positivus” ir īstā vieta, kur skanēt „Zodiaka” mūzikai

Lūsēns: „Positivus” ir īstā vieta, kur skanēt „Zodiaka” mūzikai
03-04-2013 A+ A-
„Mums tas ir liels pagodinājums piedalīties, sakām paldies par šo uzaicinājumu – tātad mūs atceras un gaida! Un „Positivus” ir īstā vieta, kur brīvā dabā skanēt šādai mūzikai,” tā par savas grupas „Zodiac” apvienošanos un gaidāmo uzstāšanos šīs vasaras „Positivus” saka komponists Jānis Lūsēns.

Festivāla koncertam tiek gatavoti skaņdarbi no pirmajiem diviem „Zodiac” albumiem, ko atskaņos jaunizveidota komanda ar pašu komponistu Jāni Lūsēnu priekšgalā. Viņa pārziņā būs taustiņinstrumenti un elektronika, dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels spēlēs elektrisko vijoli. Līdz ar oriģinālā sastāva mūziķiem uz skatuves kāps basģitārists Jānis Lūsēns juniors, ģitārists Mārcis Auziņš un bundzinieks Mārtiņš Linde.

Jāņa Lūsēna vadītās grupas ieraksts „Disco Alliance” 1980. gadā kļuva par pirmo mūzikas albumu visā PSRS, kas ar savu mūsdienīgumu un trāpīgajām melodijām bija līdzvērtīgs rietumu popmūzikas hitiem. Skaņuplate piedzīvoja rekordlielu tirāžutika pārdoti vairāk nekā 20 miljoni „Disco Alliance” kopiju.

Tās ierakstam bija sapulcējušies kādreizējās grupas „Arka” mūziķiAndris Reinis, Andris Sīlis un Ainars Ašmanis ar Valsts konservatorijas Kompozīcijas fakultātes studentu Lūsēnu priekšgalā. Labi panākumi bija arī nākamajai diskoskaņdarbu platei „Music In Universe”.

Latviskotu nosaukuma „Zodiaks” versiju Jānis Lūsēns atkal izmantoja 1987. gadā mūziķu apvienībai, kas iepriekš bija pazīstama „Neptūns” un Jāņa Lūsēna grupa. Joprojām „Zodiaka” repertuārā bija tikai Lūsēna paša kompozīcijas, grupas galvenie solisti bija duets – Maija Lūsēna un Zigfrīds Muktupāvels. Ar iedvesmojošajām, patriotiski krāsotajām, profesionālismā spīdošajām dziesmām grupa astoņdesmitajos kļuva par vienu no dziesmotās revolūcijas karognesējiem. 1987. un 1989. gadā slavenajā festivālā „Liepājas dzintars” „Zodiaks” izcīnīja Grand Prix, līdztekus dziesmām atkal tika radīta instrumentālā mūzika, apkopota albumā „In Memoriam”.

No vairākus gadus ilgušās nepārtrauktās koncertēšanas noguruši, „Zodiaka” mūziķi pēc koncertturnejas pa ASV 1991. gadā aktīvo darbību pārtrauca. Kopš laika deviņdesmitajos un šajā gadsimtā Lūsēna vadībā „Zodiaks” tikai retas reizes sanācis uz koncertiem, katrs no tiem kļuvis par būtisku notikumu mūzikas dzīvē.

2005. gadā dažādu sastāvu „Zodiaka” mūziķi atkalapvienojās, lai sniegtu vairākus koncertus Krievijā, Maskavā un Sanktpēterburgā, tiem par godu tika izdots grupas albumu „Disco Alliance” un „Music In Universe” apkopojums vienā diskā. Gadu vēlāk šī programma tika atskaņota arī „Hansa Disco naktī”.

Atgādinām, ka festivāls „Positivus” šogad Salacgrīvā norisināsies trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam. Uz festivāla galvenās skatuves kāps grupas „Imagine Dragons”, „The Joy Formidable”, „Willy Moon”, „Sigur Rós”, „The xx”, „Crystal Castles”, „Jauns Mēness”, „Efterklang”, „Foxes”, „Elektro Guzzi” un citi aktuāli mākslinieki. Šobrīd zināma arī daļa no „ I Love You” skatuves programmastur uzstāsies dziesminiece Anete, sintpopa grupa no Igaunijas „Zebra Island”, neofolka grupa no Latvijas „Momend”, Cēsu grupa „Franco Franco” un citi.

Biļetes uz festivālu nopērkamas tīmekļa vietnē tickets.positivusfestival.com,
Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos visā Latvijā. Trīs dienu biļešu cena 35 lati, ar telts vietu – 39 lati.

0 komentāri

Komentāru nav