Brīvdabas kino cikls „Platekrāna vakari” Kalnciema kvartālā

Brīvdabas kino cikls „Platekrāna vakari” Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto
11-07-2013 A+ A-
Kalnciema kvartāls sadarbībā ar „Lattelecom” turpina pagājušajā gadā veiksmīgi uzsākto brīvdabas kino pasākumu ciklu „Platekrāna vakari @Kalnciemaiela via Lattelecom TV”. Sākot no 12. jūlija, piektdienu vakaros brīvdabas seansos tiks straumētas filmas un koncerti no „Lattelecom” televīzijas video nomas.

Šogad sadarbībā ar kinokritiķi Ditu Rietumu esam izveidojuši filmu kolekciju „Spurainā Holivuda”, kurā no „Lattelecom” filmu nomas Kalnciema kvartālā piedāvāsim filmas, kurās iezīmējas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums un „spurainība”, gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem.

Vairums no Kalnciema kvartālā demonstrēto filmu režisoriem ir ierakstījuši paliekošas pēdas pasaules kino vēsturē un piedāvā oriģinālu skatījumu uz šķietami tradicionāliem kino žanriem. Piemēram, amerikāņu režisora Stīvena Soderberga  filma „Blakusefekts”, kas atklās Kalnciema kvartāla vasaras kinovakaru sēriju, šogad piedzīvoja pirmizrādi vienā no nozīmīgākajiem pasaules festivāliem – Berlīnes starptautiskajā festivālā –, ir ne tikai darbs trillera žanrā, bet arī veltījums vienam no trillera žanra pamatlicējiem – Alfrēdam Hičkokam. Šis fakts netraucē režisoram apvienot izcilus aktierus – Džūdu Lovu, Rūniju Maru, Ketrīnu Zetu Džounsu un runāt arī par atkarību problemātiku.

Savukārt izcilā amerikāņu režisora Tima Bērtona filma „Frankenkrancis” piedāvā šķietami netradicionālu skatījumu par to, kādai jābūt „bērnu auditorijai domātai filmai” (krāsainai, optimistiskai, mīļai un pūkainai…)  „Frankenkrancis” ir absolūti pretēja – melnbalta, šķietami drūma un melnā humora piestrāvota. Tā vienlaikus ir veltījums paša Tima Bērtona agrīnajam darbam – īsmetrāžas filmiņai par mirušu un atdzīvinātu sunīti, gan arī šausmu filmu klasikai. 

Līdzīgs izaicinājuma un spurainības efekts iezīmējas arī pārējās filmās, ko paredzēts izrādīt desmit filmu vakaros Kalnciema kvartālā. Programmā būs gan Kventina Tranatīno „Bēdīgi slavenie mērgļi”, gan paradoksālā „autsaideru drāma „Optimista stāsts”, gan aktiera Bena Afleka režisētais un „oskarotais” darbs „Argo” – dokumentālos faktos balstīta vēsturiskā drāma u. c. filmas.

Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties populāru grupu koncertierakstus.

12. jūlija programma

Plkst. 20.00 „Blakusefekts”/Side Effects (2013), rež. Stīvens Soderbergs. Ar Rūniju Maru, Džūdu Lovu, Ketrīnu Zetu-Džounsu un Čeningu Teitemu, 106 min.

Ditas Rietumas ievadvārdi par filmu.

Plkst. 22.00 „James Blake – Live At Pitchfork Paris Festival”  koncerta ieraksts.

Pasākuma laikā darbosies kafejnīca.

Ieeja – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav