Rundāles pilī skanēs itāļu baroka šedevri

Rundāles pilī skanēs itāļu baroka šedevri
Publicitātes foto . „Sinfonietta Rīga”
11-07-2013 A+ A-
Senās mūzikas festivāla koncertā „Itāļu baroka šedevri”, kas 13. jūlijā notiks Rundāles pils Baltajā zālē, piedalīsies viena no spilgtākajām personībām itāliešu mūziķu pulkā – baroka vijolnieks Enriko Onofri –, kurš saspēlēsies ar kamerorķestri „Sinfonietta Rīga”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Koncerta programmā: Frančesko Džeminiāni „Concerto grosso”, Arkandželo Korelli „Concerti grossi” un Antonio Vivaldi koncerti, kā arī simfonija ar nosaukumu „Il Coro delle Muse” („Mūzu koris”).

Baroka vijolnieks Enriko Onofri ir slavenā ansambļa „Il Giardino Armonico” koncertmeistars kopš 1987. gada. Par Onofri presē teikts: „Viņa vijolei ir bezvārdu balss – tā lūdzas, pieglaimojas, vaimanā, tās skanējumam piemīt niedres stabules atturīgums, taču tā ir allaž kaislīga un valdzinoši svešāda.”
Enriko Onofri dzimis Ravennā. Vēl būdams mūzikas students, viņš izpelnījās slavenā Žordi Savalla un citu senās mūzikas lielmeistaru ievērību, kas jauno vijolnieku apbalvoja ar iespēju muzicēt ansambļos „La Capella Reial”, „Concentus Musicus Wien”, „Ensemble Mosaïques” un „Concerto Italiano”.

Vairāk nekā gadsimta ceturksni Enriko Onofri ir „Il Giardino Armonico” koncertmeistars un solovijolnieks. Kopš 2002. gada sekmīgi nodarbojas arī ar diriģēšanu, īpašus panākumus gūstot Mocarta partitūru interpretēšanā. Onofri kā diriģentu aicina uzstāties gan Eiropas festivālos, gan Japānā.

2005. gadā Enriko Onofri kļuva par Belemas kultūras centrā (Lisabona) mītošā orķestra „Divino Sospiro” galveno diriģentu, savukārt viņš pats dibinājis orķestri „Imaginarium”.

Mūziķa skatuves partneru vidū ir tādas zvaigznes kā Nikolauss Arnonkūrs, Cecīlija Bartoli, Kristofs Kuens, māsas Labekas u. c. Onofri ierakstus laiduši klajā skaņu ierakstu nami „Teldec”, „Decca”, „Naïve”, „Zig Zag”, „Winter & Winter”, „Opus 111” u. c. Enriko Onofri ir baroka vijoles spēles un baroka interpretācijas docētājs Bellīni konservatorijā Palermo; viņš regulāri sniedz meistarklases Eiropā un Japānā; 2011. viņu aicināja vadīt meistarklasi Ņujorkas Džuljārda skolā.

Biļetes uz Senās mūzikas festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs. Festivāla programmu vari apskatīties šeit:

 

0 komentāri

Komentāru nav