Kultūras un mākslas nedēļa „Vecpiebalga atver durvis” aicina!

Kultūras un mākslas nedēļa „Vecpiebalga atver durvis” aicina!
Publicitātes foto . brāļi Kaudzītes – aktieri Ivars Puga un Uldis Anže
12-07-2013 A+ A-
Nedēļas garumā no 15. jūlija Vecpiebalgas novada pagastos – Dzērbenē, Inešos, Kaivē, Taurenē un Vecpiebalgā – jau otro gadu norisināsies kultūras un mākslas nedēļa jeb saiešana slātaviešu garā „Vecpiebalga atver durvis”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja muzikālā teātra „Ars Nova” pārstāve Anita Lūsēna.

2012. gada jūlijā Vecpiebalgas novadā noritēja pirmais festivāls „Vecpiebalga atver durvis”, un tajā rīkotie pasākumi kupli pulcināja gan vecpiebaldzēnus, gan novada viesus. Par tā norisi gādāja Vecpiebalgas novada pašvaldība un tās vadītāja Ella Frīdvalde-Andersone, muzikālais teātris „Ars Nova”, Piebalgas muzeja apvienības „Orisāre” vadītāja Līva Grudule, Ilona Muižniece un Vecpiebalgas novada visu piecu pagastu kultūras dzīves čaklie vadītāji un pašdarbības kolektīvi. Kopā tika rīkota Vecpiebalgas novada svētku nedēļa, lai ar īpaši festivālam radītiem pasākumiem, koncertiem, iestudējumiem un novada kultūras vērtībām dižotos un iepriecinātu gan Vecpiebalgas ļaudis, gan novada viesus.

Savukārt šogad Vecpiebalgas novada ļaudis, pašdarbības kolektīvi un sadarbības draugi no muzikālā teātra „Ars Nova” gādājuši par īpašu festivāla programmu dažāda vecuma apmeklētājiem – gan mazajiem skatītājiem, gan amatu prasmju zinātājiem, gan mākslas un mūzikas mīļotājiem.

Svētku nedēļas nogalē – sestdien, 20. jūlijā – Alauksta estrādē tiks izspēlēta un izdziedāta Ingunas Baueres un Jāņa Lūsēna lielizrādīšana ar dzīvajām bildēm „Tad būs laba lustēšana”. Tā būs mistērija, kas lustīgā garā turpinās vērpt Vecpiebalgas pagātnes – tagadnes – nākotnes dižgaru tēlus, un Kārļa Skalbes vasaras mājā rīkotajai saiešanai iemesls šoreiz ir ļoti svarīgs – tautā iemīļotais dzejnieks un pasaku meistars ticis ievēlēts par Saeimas deputātu pašā Rīgā.

Brīvdabas jauniestudējuma režisors – Varis Brasla, lomās: Ģirts Ķesteris, Gundars Grasbergs, Andris Keišs, Uldis Dumpis, Ivars Puga, Uldis Anže, Kristīne Nevarauska, Kristīne Zadovska, Baiba Sipeniece-Gavare, Aigars Vilims, Valdis Liepiņš, Dace Eversa, Ilona Muižniece, Kristaps Rasims, Inese Pudža, Ģirts Liuziniks, Inese Ramute, Inese Pilābere un drosmīgākie novada pašdarbnieki.       

Lieluzveduma izskaņā notiks tautas sadziedāšanās ar aktieru dalību kordiriģenta Egīla Vētras virsvadībā.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā, kā arī Vecpiebalgas novada pagastu pārvaldēs. Pirms pasākumiem biļetes pieejamas to norises vietās.

Festivāla „Vecpiebalga atver durvis” pasākumu programmu vari atrast šeit:

0 komentāri

Komentāru nav