Turpinās starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Rīgas Doms”

Turpinās starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Rīgas Doms”
Publicitātes foto . Rīgas Doma ērģeles
11-07-2013 A+ A-
Līdz pat 31. jūlijam Rīgas Doma koncertzālē turpināsies starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Rīgas Doms”.

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Rīgas Doms” notiek ik vasaru kopš 1988. gada, un šogad tas norisināsies jau divdesmit sesto reizi. Goda vietā būs gan pašas ērģeles un ērģelnieki, gan saskanīgs, harmonisks ērģeļu apvienojums ar citiem instrumentiem un cilvēka balsi.

Jūlija festivāla ietvaros trīspadsmit koncertos spēlēs Latvijas ērģelnieku vidējā paaudze: Jolanta Barinska, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Diāna Jaunzeme, Liene Andreta Kalnciema, Laura Kalniņa, Inese Paiča, Iveta Pelše, Jānis Pelše, kuri sevi pierādījuši starptautiskos konkursos, kā arī veiksmīgās ārzemju koncertturnejās. Varenās Doma ērģeles ieskandinās arī vairāki ārzemju mākslinieki – Doroteja Kerra (Brazīlija), Pols Vesails (ASV), Daniels Zareckis (Krievija), Hansjergs Albrehts (Vācija).

Festivāla koncertu programmās  iekļauto kompozīciju  klāsts aptver laika posmu no baroka līdz mūsdienām, īpaši akcentējot latviešu komponistu mūziku ērģelēm, kā arī komponistu jubilāru daiļrades mantojumu.

Rīgas Doma ērģelēm raksturīga visaugstākās kvalitātes tehniskā un mākslinieciskā realizācija, un tās pieder pie vēlīnā romantisma ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem. Tās pieskaitāmas pasaules vērtīgākajām vēsturiskajām ērģelēm. Sevišķi veiksmīgi instrumenta īpašības apvienojas ar Rīgas Doma izcilo akustiku, radot neatkārtojami skaistu skanējumu. Tādēļ tās atstāj lielu iespaidu uz klausītāju, apbur daudzus cilvēkus un pievilina mūzikas mīļotājus no visas pasaules.

Ar festivāla „Rīgas Doms” programmu vari iepazīties šeit.

0 komentāri

Komentāru nav