Baroka svētki Rundāles pils dārzā

Baroka svētki Rundāles pils dārzā
Publicitātes foto . Rundāles pils
12-07-2013 A+ A-
19. Starptautisko Senās mūzikas festivālu 13. jūlijā Rundāles pils dārzā noslēgs orķestris „Kremerata Baltica” ar koncertu „Baroka svētki pils dārzā”. Kopā ar izcilo „Kremerata Baltica” uzstāsies jau pagājušajā vasarā Latvijas publikas iemīļotais un sirsnīgi sveiktais itāliešu čella virtuozs Mario Brunello.

Koncertā skanēs Tēlemaņa tēlainā svīta „Dons Kihots”, divi Bokerīni darbi – Trešais čellkoncerts un iedvesmojošā „Madrides ielu naktsmūzika”, kā arī Jozefa Haidna orķestrim aranžētais enerģiskais „Jātniekkvartets” un Do mažora čellkoncerts, kur Mario Brunello būs visas iespējas apžilbināt mūs ar tehniski perfektu un vienlaikus siltas, intensīvas skaņas piesātinātu spēli.

 

Georga Fīlipa Tēlemaņa tēlainajā, skaņu efektiem bagātajā svītā „Dons Kihots” esam dona Kihota pamošanās liecinieki, pēc tam noskatāmies, kā viņš cīnās ar vējdzirnavām, līdzjūtīgi dalām viņa mīlas nopūtas, pēc Dulcinejas ilgojoties, vērojam Rosinantes un Sančo ēzelīša skriešanos un beigu beigās novēlam donam Kihotam saldu dusu.

Galantā stila pārstāvis mūzikā Luidži Bokerīni plašākai publikai vislabāk pazīstams ar slaveno menuetu. Bijis ievērojams čella spēles virtuozs un daudz koncertējis. Lielu daļu dzīves vadījis Madridē, un viņa „Madrides ielu naktsmūzika” ir veltījums šīs lieliskās pilsētas baznīcu zvaniem, kas aicina uz vakara lūgšanu, jauniešu dejām un ubagu dziesmām.” Bokerīni ir atzinis, ka šis gabals esot pilnīgi nederīgs ārpus Spānijas, kur tas neko neizsaka. Bet, ja esat spāņu kultūras cienītāji, Bokerīni tēlojums domāts tieši jums.

Koncerta otrajā daļā ar veselīgu zemnieka humoru apveltītais Jozefs Haidns – klausīsimies orķestrim aranžētu enerģisko „Jātniekkvartetu” un Do mažora čellkoncertu.

Mario Brunello ir pirmais itāliešu mūziķis, kas uzvarējis Čaikovska konkursā (1986), un tas pavēra čellistam starptautisku solista karjeru: viņš spēlējis ar Filadelfijas orķestri, Londonas Filharmonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, „La Scala” orķestri, Romas Sv. Cecīlijas akadēmijas orķestri, „Berlīnes filharmoniķiem” diriģentu Valērija Gergijeva, Zubina Mehtas, Rikardo Muti, Seidzi Odzavas, Daniēles Gati, Klaudio Abado vadībā, kurš atkārtoti aicinājis Mario Brunello pie Mocarta orķestra gan kā čellistu, gan kā diriģentu.

1994. gadā Brunello dibina „Orchestra d’Archi Italiana”, ar ko daudz ceļo. Nozīmīgu daļu radošās dzīves Brunello velta kamermuzicēšanai – sadarbojas ar Gidonu Krēmeru, Franku Pēteru Cimmermani, Juriju Bašmetu, Mauricio Pollīni, Andreu Lukezīni, kā arī ar Borodina un Albana Berga kvartetiem.

Mario Brunello veido arī citas mākslas aptverošus projektus ar literāri filosofisku ievirzi no zinātnes līdz glezniecībai. Šajos projektos Brunello sadarbojas ar aktieriem, māksliniekiem, dizaineriem. 2012. gada Brunello piedalījās Arābu mūzikas nedēļā Austrijā, kur muzicēja kopā ar „Kremerata Baltica” mūziķiem. Viņš arī eksperimentē ar jaunas mūzikas radīšanas iespējām un piedalās multimediālos projektos.

Mario Brunello spēlē lielisku 17. gadsimtā būvētu Madžīni čellu, kas kādreiz piederējis Franko Rosi.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav