Festivāla „BBC Proms” tiešraides „Radio Klasika”

Festivāla „BBC Proms” tiešraides „Radio Klasika”
Publicitātes foto . „Santa Cecilia” akadēmijas orķestris
12-07-2013 A+ A-
No 12. jūlija līdz pat 17. augustam „Latvijas Radio 3 – Klasika” klausītājiem visā Latvijā piedāvās tiešraides no senākā un vērienīgākā akadēmiskās mūzikas festivāla „BBC Proms”, kas notiek jau kopš 1895. gada, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Latvijas Radio pārstāve Ilze Zvaigzne.

Šovakar no plkst. 21.30 tiešraidē no Karaliskās Alberta zāles Londonā viesosimies festivāla „BBC Proms” atklāšanas koncertā. Tajā uzstāsies februārī Rīgā iepazītie itāliešu mūziķi – Romas „Santa Cecilia” akadēmijas simfoniskais orķestris un diriģents Antonio Papano. Viņi atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta 35. simfoniju Re mažorā („Hafnera”) un Sergeja Rahmaņinova Otro simfoniju mi minorā, kā arī Roberta Šūmaņa Klavierkoncertu la minorā, kurā solists būs astoņpadsmit gadu vecais poļu izcelsmes pianists no Kanādas Jans Ļiseckis.

Nākamās koncertu tiešraides no festivāla „Latvijas Radio 3 – Klasika skanēs” 19. jūlijā, 8., 9. un 17. augustā, kad festivāla koncertu cikla atskaņošanu noslēgsim ar lielisko latviešu mūziķu – Kristīnes Opolais un Birmingemas Simfoniskā orķestra diriģenta Andra Nelsona – uzstāšanos.

Šā koncerta programmā skanēs Antonīna Dvoržāka Astotā simfonija Sol mažorā, fragmenti no Džuzepes Verdi operas „Otello” un Pētera Čaikovska operas „Jevgeņijs Oņegins”, kā arī Johana Štrausa „Ķeizariskais valsis”.

Festivāla tiešraides var klausīties arī Latvijas Radio mājaslapā, bet LR3 programmu jaunumiem sekot līdzi sociālo tīklu Twitter” un Facebook” kontos. Papildu informāciju par „BBC Proms” meklē festivāla mājaslapā!

 

0 komentāri

Komentāru nav