„Esplanādē 2014” – diskusija par pilsētvides uzlabošanu

„Esplanādē 2014” – diskusija par pilsētvides uzlabošanu
Kaspars Garda, Rīga 2014
12-07-2013 English A+ A-
Sestdienu rīti radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” atvēlēti Eiropas kultūras galvaspilsētas gada iedzīvotāju līdzdalības projektiem un radošajām darbnīcām, kurās ikviens var apgūt praktiskas iemaņas apkārtējās vides uzlabošanai.

Šosestdien, 13. jūlijā, plkst. 12.00–15.00 šis darbnīcu cikls tiks aizsākts ar iedzīvotāju līdzdalības projektu prezentācijām un diskusiju par pilsētvides uzlabošanu un iedzīvotāju radošā potenciāla aktivizēšanu. Diskusiju vadīs žurnāliste Krista Vāvere.

Kā katrs no mums piedaloties var mainīt dzīvi savā apkārtnē? Kā mēs redzam vidi, kurā dzīvojam? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes tiks meklētas diskusijā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mērķis ir panākt akcentu maiņu sabiedrībā no pasīva kultūras patērētāja uz aktīvu sabiedrības procesu dalībnieku – radītāju.

„Esplanādē 2014” ar savu pieredzi iepazīstinās „Rīga 2014” notikumu veidotāji – te būs runa gan par kaimiņu būšanu, puķu stādīšanu un kopīgu darbu pie pagalmu labiekārtošanas, gan par ideju vākšanas talkām, pēc kurām iedzīvotāju viedokļi var būtiski iespaidot, kāda izskatīsies viņu apkārtējā vide pilsētā, gan stāsts par to, kā palīdzēt tiem, kas nezina, kā sevi izpaust un atklāt slēptos talantus. Pieredzi prezentēs Latvijas Ainavu arhitektu biedrība, „Rijada”, Nacionālais Kino centrs, projekti „Lielā talka”, „Ideju TALKA” un „Iesakņotāji”, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

0 komentāri

Komentāru nav