Gūtenberga otrā atnākšana – Rīgā 2014

Gūtenberga otrā atnākšana – Rīgā 2014
Publicitātes foto
03-04-2013 A+ A-
Topošā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka iecerēta kā būtiska norises vieta Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā. Plānots, ka 2014. gadā Gaismas pils kļūs par vietu izstādēm, koncertiem, kongresiem, konferencēm un filmu demonstrējumiem.

„Grāmata 15142014”, izstāde jūlijs – decembris

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā veltīta drukātās grāmatas 500 gadiem. Tā būs mūsdienīga, interaktīva un informācijas piesātināta izstāde, kuras uzmanības centrā būs 1514. gads laiks, kas raksturīgs ar grāmatu drukāšanas „eksploziju” un jauniem lasīšanas paradumiem. Grāmatas vedīs aizraujošā ceļojumā 500 gadu senos notikumos, kad dzīvoja un radīja Roterdamas Erasms, Mārtiņš Luters, Leonardo, Rafaels, Mikelandželo, Ticiāns, Dīrers, kad pirmo reizi pasaules kartē minēts Amerikas vārds, kad valdīja izcili monarhi un Renesanse bija pašā zenītā.

Eiropas bibliotēku unikālas grāmatas papildinās interaktīvas prezentācijas metodes, kas palīdzēs iegūt maksimāli plašu informāciju ne tikai par grāmatniecību, bet arī par vēsturi, ģeogrāfiju, politiku, reliģiju, mākslu, mūziku pirms 500 gadiem. Izstādē skanēs Renesanses laika mūzika, būs skatāmi izcilu mākslinieku, piemēram, Albrehta Dīrera, mākslas darbi. Izstādes laikā katru mēnesi notiks kāda pasaulē atzīta domātāja, piemēram, Umberto Eko, lekcijas par grāmatas un kultūras nozīmi cilvēka un sabiedrības dzīvē.

Izstāde būs paralēls pasākums akadēmiskajiem lasījumiem „21. gadsimta saturs”, kuros piedalīsies vadošie pasaules literāti un kultūras speciālisti.

21. gadsimta saturs, akadēmiskie lasījumi 

2014. gada augusts – 2015. gada janvāris

Akadēmiskie lasījumi „21. gadsimta saturs” veltīti cilvēces lasīšanas vēsturei. Tas būs stāsts par lasīšanas paradumu maiņu: 1514: manuskripti un drukāto grāmatu bums, 2014: drukāto un digitālo grāmatu līdzāspastāvēšana. Rokrakstu grāmatas nomaiņa ar iespiesto grāmatu ir īstens force majeure kultūras, sociālajā un ekonomikas vidē. Lasījumu pamattēmas: grāmatniecības mantojums 500 gadu garumā, bibliotēkas kā kultūras, izglītības, pētniecības un sociālie centri, elektroniskā vide un digitālās publikācijas. Lasījumos būs iespēja dzirdēt  pasaules mēroga speciālistu viedokli par šiem tematiem.

0 komentāri

Komentāru nav