Sākas džeza festivāls „Saulkrasti Jazz 2013”

Sākas džeza festivāls „Saulkrasti Jazz 2013”
LETA
15-07-2013 A+ A-
Saulkrastos pirmdien, 15. jūlijā, sāksies 16. starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls „Saulkrasti Jazz 2013”, kas turpināsies līdz 20. jūlijam, klausītājiem piedāvājot vairāk nekā desmit dažādu koncertu, informēja festivāla direktors Raimonds Kalniņš.

Festivāla laikā katru dienu varēs baudīt pa diviem koncertiem – pirmais būs bezmaksas koncerts, kas plkst. 15.00 notiks Saules laukumā, bet vakara koncerti sāksies plkst. 19.00 „Minhauzena Undā”.

Bez koncertiem jau tradicionāli festivāls rīko arī meistarklases. Šogad pie labākajiem ārvalstu mūziķiem izglītosies 120 audzēkņu, kas ir optimālais dalībnieku skaits.

Festivāla meistarklasēs lielākoties piedalīsies dalībnieki no Latvijas, taču būs arī dalībnieki no Krievijas, Ukrainas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Pasākuma laikā būs iespēja baudīt sešas meistarklases. Bundziniekiem nodarbības vadīs Donalds Edvards, basa meistarklases – Eds Hovards, klavieru – Deivids Berkmans no ASV, ģitāras – Džoans Solers no Spānijas, pūšaminstrumentu – Ķēstutis Vaiģinis no Lietuvas, bet vokālās meistarklases pasniegs Sesīlija Vernī, kura šajā festivālā tās vadīja jau pirms pieciem gadiem.

Pagājušajā gadā festivāla piedāvātos pasākumus nedēļas garumā apmeklēja aptuveni 4000 interesentu, un uz tikpat lielu skatītāju interesi pasākuma rīkotāji cer arī šogad. Kā norādīja Kalniņš, festivāla galvenais uzdevums ir jaunatnes audzināšana un dot stimulu iepazīt džezu un izzināt instrumentus.

Pirmdien, 15. jūlijā, Saules laukumā bezmaksas koncertā plkst. 15.00 uzstāsies Ventspils Mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, bet vakara koncertā uzstāsies Rīgas Doma kora skolas otrā kursa džeza nodaļas studenti jeb „Combo” un „Ventspils Big Band”, savukārt 16. jūlijā Saules laukumā uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Olgas Pīrāgs vokālās studijas audzēkņi, bet vakarā muzicēs trīs pašmāju muzikālās apvienības „The Room 17”, „ElektroFolk” un „Very Cool People”.

17. jūlijā Saules laukumā bezmaksas koncertā uzstāsies pašmāju apvienība „La Petite Paris”, bet „Minhauzena Undā” notiks bundzinieku konkurss „Drumday 2013”.

Konkursā piedalīsies astoņi dalībnieki, tostarp arī bundzinieks no Lietuvas. Visi konkursa dalībnieki cīnīsies par galveno balvu – digitālo bungu komplektu. Tāpat vakara programmā uzstāsies „Christos Yerolatsitis Trio”, kurā apvienojušies Latvijas, Kipras un Ekvadoras mūziķi, kā arī priekšnesumu sniegs jauna latviešu džeza mūzikas grupa „Bunch of Gentlemen”.

Džeza festivāla turpinājumā bezmaksas koncertā uzstāsies diksilends „Sigulda”, bet vakara programmā muzicēs Rinalda Maksimova kvartets un Ingas Bērziņas kvintets.

Inga Bērziņa šim koncertam gatavo īpašu programmu – džezu latviešu valodā. Klausītājiem tiks piedāvāts mūsdienīgs skanējums sešdesmito gadu latviešu komponistu džeza mūzikai, ko radījis Raimonds Pauls, Ringolds Ore, Uldis Stabulnieks, Alnis Zaķis, Ivars Vīgners un Ivars Birkāns.

Turklāt šajā koncertā uzstāsies arī Festivāla bigbends un īpašie viesi, kuru vidū būs meistarklašu vadītāji, 17 gadu vecais gruzīnu džeza pianists Beka Gočiašvili, kurš jau reiz viesojies šajā festivālā, gruzīnu bundzinieks Zaza Tsertsvadze.

19. jūlijā dienas koncertā Saules laukumā uzstāsies „Meet Teens Jazz” no Krievijas un Jelgavas novada un pilsētas jauniešu bigbends, savukārt vakara koncertā muzicēs grupa „Kaf Kaf” no Lietuvas, „Amit Friedman Quartet” no Izraēlas un Olga Pīrāgs.

20. jūlijā pa dienu „Minhauzena Undā” notiks meistarklašu audzēkņu koncerts, bet plkst. 19.00 turpat uzstāsies Bekas Gočiašvili trio un Ķēstuta Vaiģina kvartets, kā arī „Mirage Jazz Orchestra&Ola Onabule”.

Festivāla mākslinieciskais direktors Tālis Gžibovskis stāsta, ka tie dalībnieki, kas savulaik piedalījušies meistarklasēs un bagātinājuši zināšanas sava instrumenta spēlēšanā, tagad festivālā atgriežas jau ar saviem starptautiskiem muzikāliem projektiem. Pirmo reizi starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls piedāvās arī divus koncertus uz „Origo Summer Stage 2013” skatuves.

0 komentāri

Komentāru nav