Latvijas nedēļas nogale Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā

Latvijas nedēļas nogale Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā
Rīga 2014 . vokālā grupa „Latvian Voices”
15-07-2013 A+ A-
Ikgadējā Šlēsvigas-Holšteinas (Vācija) mūzikas festivāla ietvaros Štokzē (Stocksee) muižas parkā 20. un 21. jūlijā notiks Latvijas mūzikai un māksliniekiem veltīta nedēļas nogale.

Koncertā sestdien, 20. jūlijā, piedalīsies flautiste Anete Toča, klarnetists Ints Dālderis un pianists Antons Ļahovskis, kuri programmā iekļāvuši arī latviešu komponista Jura Karlsona mūziku. Sestdien uzstāsies arī grupa „Melo-M” ar programmu „No klasikas līdz rokam”.

Savukārt koncertā 21. jūlijā Štokzē muižā muzicēs kontrabasists Gunārs Upatnieks un pianiste Agnese Egliņa, kuru atskaņotās mūzikas vidū būs arī Pētera Vaska skaņdarbi. Kopā ar soprānu Sāru Vegneri un pianistu Gecu Paieru uzstāsies klarnetists Ints Dālderis, bet koncerta noslēgumā dziedās vokālā grupa „Latvian Voices”.

Šogad Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāla programma fokusējas uz triju Baltijas valstu mūziku un mūziķiem. Festivāla direktors Rolfs Beks (Rolf Beck) aicina iepazīt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas muzikālo daudzveidību šā gada bagātīgajā festivāla programmā.

Šā gada Šlēsvigas-Holšteinas festivāla koncertos diriģēs gan Mariss Jansons un Andris Nelsons, gan igaunis Kristjans Jervi. Uzstāsies orķestris „Kremerata Baltica” un „Baltic Youth Philharmonic”, solisti Gidons Krēmers, Miša Maiskis, Iveta Apkalna, Linda, Baiba un Lauma Skrides, Inese Galante, Laima Jansone, Vestards Šimkus un Gunārs Upatnieks, kā arī grupas „Latvian Voices”, „Iļģi” un „Arsis Handbell Ensemble” no Igaunijas. Visa festivāla programma apskatāma šeit.

Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāls ir viens no ievērojamākajiem Vācijas mūzikas notikumiem, kas šogad svin 28. gadskārtu. Šogad festivāla tēma ir „Bewegend baltisch” jeb „Dinamiskā Baltija”. No 6. jūlija līdz 25. augustam izskanēs 118 festivāla koncertu. Vairāk par pasākumu Šlēsvigas-Holšteinas festivāla mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav