Tuvākie pasākumi Kalnciema kvartālā

Tuvākie pasākumi Kalnciema kvartālā
Alise Mediņa
15-07-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā arī šonedēļ valdīs rosība – notiks gan tradicionālais lauku labumu un amatnieku darinājumu tirdziņš, jaunas izstādes atklāšana, brīvdabas koncerts un platekrāna kinovakars.

Otrdien, 16. jūlijā, Kalnciema kvartāla galerijā tiks atklāta fotogrāfa Vernera Varslavāna un gleznotājas Alises Mediņas darbu izstāde „Lielo un mazo sapņu antikvariāts”, kas būs aplūkojama līdz 4. augustam.

Šīs izstādes konceptā glezniecība un fotogrāfija satiekas vienā laikā, vienā telpā. Sadarbojoties abiem māksliniekiem, izveidota savdabīgi neparasta „vīzija”, ceļojums senos vai ne tik senos sapņos, atmiņās un cerībās, kas „varbūt ir radušas savu piepildījumu, bet varbūt aizkritušas aiz skapja un pārklātas ar aizmirstības putekļu kārtu”.  Abu mākslinieku darbi ir sirreālistiski, un tajos atklājas reālā pasaule sajaukumā ar zemapziņā notiekošo un apziņā esošo.

Alise Mediņa (1984) ir beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Stažējusies Porto Universitātes Mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada.

Fotogrāfs Verners Varslavāns (1985) ir pabeidzis studijas foto jomā Bristolē, Anglijā. Lielākoties radošais darbs noris Anglijā, un viņa darbi ir augsti novērtēti vairākos foto konkursos pasaulē.

 

Kultūras programmu 18. jūlijā Kalnciema kvartālā turpinās Brīvdabas koncerts, kad uz brīvdabas skatuves uzstāsies trīs projekti, kuros muzicē mākslinieki no Zviedrijas, Dānijas, Vācijas un Latvijas. Kā stāsta rīkotāji, grupa „Rupjmaize” un Andreass Tīrsteds pārstāvēs folka, džeza un ambient mūzikas stilus, savukārt  ungāru izcelsmes vācu mūziķi „The Hazi Bros.” iepriecinās ar iespaidīgu un enerģisku Tomam Veitsam līdzīgu vokālu, atraktīvu uzstāšanos un ironiskiem dziesmu tekstiem.

Koncerta sākums plkst. 19.00. Ieeja bez maksas.

Savukārt piektdienas vakarā, 19. jūlijā, turpināsies pagājušā gadā veiksmīgi aizsāktie  „Platekrāna vakari”, kad  piektdienu vakaros brīvdabas seansos tiks straumētas filmas un koncerti no „Lattelecom” televīzijas video nomas.

Šogad sadarbībā ar kino kritiķi Ditu Rietumu ir izveidota filmu kolekcija „Spurainā Holivuda” ar filmām, kurās atklājas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums un „spurainība”, gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem. Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties populāru grupu koncertierakstus.

19. jūlija programmā varēs noskatīties Tima Bērtona animācijas filmu „Frankenkrancis” (Frankenweenie. 2012), kas ir stāsts par mazu zēnu, kura labākais draugs un rotaļu biedrs ir sunītis Spārkijs. Pēc tam, kad suns nelaimes gadījumā iet bojā, Viktors sāk iedziļināties mācību vielā zinātnes stundās, apņēmības pilns savu mīluli atdzīvināt. Kad tas izdodas, arī viņa klasesbiedri cenšas noskaidrot, kā tas darāms. Tomēr gan zēni, gan visi pilsētiņas iedzīvotāji drīz vien saprot, ka šādi eksperimenti var būt bīstami.


 

Filma piedāvā šķietami netradicionālu skatījumu par to, kādai jābūt bērnu auditorijai domātai filmai – krāsainai, optimistiskai un mīļai. „Frankenkrancis” ir absolūti pretēja – melnbalta, šķietami drūma un melnā humora piestrāvota. Tā vienlaikus ir veltījums paša Tima Bērtona agrīnajam darbam – īsmetrāžas filmiņai par mirušu un atdzīvinātu sunīti, gan arī šausmu filmu klasikai. 

Filma tiks demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Pēc filmas seansa plkst. 21.30 „The Beach Boys Live at Knebworth” ieraksts.

Pasākuma laikā darbosies kafejnīca. Ieeja bez maksas.

Kā ik sestdienu, arī 20. jūlijā Kalnciema kvartālā notiks tradicionālais tirdziņš, kurā varēs iegādāties Latvijas amatnieku, rokdarbnieku un lauksaimnieku ražojumus.

0 komentāri

Komentāru nav