„Kino Bize” piedāvā kinoseansus KKc āra terasē

„Kino Bize” piedāvā kinoseansus KKc āra terasē
kadrs no filmas „Les Valseuses”
15-07-2013 A+ A-
„Kino Bize” sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru piedāvā baudīt pasaules labāko kino zem klajas debess. Jūlija un augusta vakaros, tiklīdz satumsīs, no ērtajiem Kaņepes Kultūras centra terases zviļņiem būs iespējams vērot stāstus, kas spilgti iezīmējuši savu vietu pasaules kino skatuvē.

Pirmais kinoseanss gaidāms 16. jūlijā, kad tiks demonstrēta 1974. gada „huligānfilma” „Valsējošie” (Les Valseuses). Pasākuma sākums plānots pēc plkst. 22.30.

„Filma, būdama franču autorkino paraugstunda, nepakļaujas iedalījumam pieņemtajos rāmjos, tomēr meistarīgi flirtē ar road-movie, komēdijas un drāmas žanriem. Stāsts, ko radījis režisors Bertrāns Bliē, ir īstens sava laikmeta darbs. Filmu caurstrāvo septiņdesmito gadu franču kino piederīgā erotikas, anarhijas un dekadences garša. Iznākšanas brīdī spējis reizē šokēt un savaldzināt skatītājus, arī tagad šis stāsts neatstās vienaldzīgus. Darba radītājs uzdrošinājies pilnasinīgi kritizēt mietpilsonisko sabiedrību un tās vērtības, vienlaikus spēlējoties ar amoralitātes absurdo pievilcību,” raksta „Kino Bizes” pārstāvji.

Galvenās lomas atveido franču aktieri Žerārs Depardjē un Patriks Devērs, kuru sociopātiskie varoņi apveltīti ar rupju šarmu. Abi jaunie vīrieši pavada dienas bezmērķīgā ceļojumā laupot, slepkavojot un piesmejot. Viss, kas iekārots, tiek iegūts jebkādiem līdzekļiem, vienalga, vai tā būtu nauda, automašīnas vai sievietes. No nepatikšanām abi izkuļas ar dūru, veiklības un šarmantas izturēšanās palīdzību. Šai ceļā viņus kā mīļākā, pavāre un māte pavada savādi nīkulīgā Marianža, kas paslepus lolo savu neremdināmo iekāri.

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā. Ieeja bez maksas.

 

0 komentāri

Komentāru nav