Klāt „RE RE Rīga!” otrais iesildīšanas pasākums!

Klāt „RE RE Rīga!” otrais iesildīšanas pasākums!
Publicitātes foto
16-07-2013 A+ A-
„Rīga 2014” radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” trešdien, 17. jūlijā, no plkst. 17.30 līdz 18.30 notiks otrais ielu mākslas festivāla „RE RE Rīga!” iesildīšanas pasākums. Tajā uzstāsies grupa „Soul Tap” un varēs noskatīties video intervijas ar māksliniekiem.

Otrajā iesildīšanas pasākumā festivāla producente Odrija Fišere iepazīstinās ar „RE RE Rīga!” programmu, vairāk pastāstīs par grupas „Soul Tap” meistarklasēm, kurās ikviens varēs piedalīties, un dalīsies ar informāciju, kādus pārsteigumus no 9. līdz 11. augustam sagādās pārējie festivāla „RE RE Rīga!” mākslinieki.

Tāpat 17. jūlija pēcpusdienā uz „Esplanādes 2014” videoekrāna apmeklētāji varēs noskatīties festivāla mākslinieciskās padomes (publicists Ilmārs Šlāpins, kultūras eksperte Brigita Stroda, mākslinieks Pēteris Ripa u. c.) video, kuros ikviens varēs uzzināt par kultūras nozīmi pilsētvidē, pasaules mūzikas svarīgumu un festivāla vidi.

„Otrajā „RE RE Rīga!” iesildīšanas pasākumā apmeklētāji varēs noskatīties arī „Skype” video intervijas ar festivāla māksliniekiem. Lai gan šī vasara „RE RE Rīga!” uzaicinātajiem mūziķiem un māksliniekiem ir īpaši aizņemta, jo notiek turnejas pa visu pasauli, vairāki dalībnieki atrada laiku, lai parunātos un pastāstītu, ko viņi sarūpējuši festivāla viesiem,” stāsta Odrija Fišere.

Paralēli notiekošajam uz skatuves, ikviens iesildīšanas pasākuma apmeklētājs varēs nofotografēties pie festivāla veidotās foto sienas, ar saviem fotoattēliem dalīties sociālajos tīklos. Tiks izsniegti arī „RE RE Rīga!” festivāla bukleti, kur ikviens varēs saņemt plašāku informāciju par māksliniekiem.

„Ikviens, kurš vēlas ļauties pārsteigumiem, iepazīt jaunu pasauli, baudīt pasaules kultūru un piedzīvot brīnumu, aicināts no 9. līdz 11. augustam apmeklēt AB Dambi, Noasu, Operas skvēru, Vecrīgu, Esplanādi,” aicina pasākuma veidotāji.

Trīs dienas augustā pilsētā varēs baudīt mākslas brīnumu, sastopoties ar visdažādākajām pasaules kultūrām. Tiek solīti elpu aizraujoši akrobātu priekšnesumi, pārsteidzoši žonglēšanas demonstrējumi, tehniski sarežģīti triki, dzirksteļojošas dejas, visu pasauli apceļojošas cirka trupas.

Tāpat pasākuma rīkotāji sola īstu baudu pasaules mūzikas gardēžiem – folkmūzika savienojumā ar Indijas un arābu vokālo tradīciju, perkusijas, ērģeles, akordeons, pūšamie instrumenti, marokāņu mūzikas ritmi, psihodēliskais roks savienojumā ar saksofona spēli, flauta, ebreju arfa – šie ir tikai daži no instrumentiem, kurus varēs dzirdēt festivālā.

Jau ziņots, ka Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 2014. gadā „RE RE Rīga!” pulcēs aptuveni 100 dalībnieku no 12 pasaules valstīm. Trīs dienu garumā Rīgu piepildīs pārsteidzošas jaunā cirka izrādes, pasaules mūzika, deja un ielu teātris.

0 komentāri

Komentāru nav