Aicina papildināt digitālo kolekciju „Zudusī Latvija”

Aicina papildināt digitālo kolekciju „Zudusī Latvija”
zudusilatvija.lv/Latvijas Nacionālā bibliotēka . VII Vispārējie latviešu Dziesmu svētki 1931. gadā Rīgā, Esplanādē
16-07-2013 A+ A-
18. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta „Zudusī Latvija” prezentācija, kuras laikā iedzīvotāji tiek aicināti papildināt kolekciju ar jaunām fotogrāfijām, pavēstīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību konsultante Kristīne Liniņa.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti ieskatīties savos un tuvinieku albumos, aktīvi iesaistoties „Zudušās Latvijas” kolekcijas papildināšanā ar vēsturiskām un arī mūsdienu fotogrāfijām, kurās attēloti Latvijai svarīgi notikumi, nozīmīgi arhitektūras, mākslas un infrastruktūras objekti, saimnieciskas būves, pilsētu un citu apdzīvotu vietu skati, ainavas, personas un sajūtas, kas ir gan privātas vizuālas atmiņas, gan kopīgas atmiņas daļa.

Fotogrāfijas nereti ir vienīgās liecības, kurās var aplūkot zudušās vai izmaiņu skartās vērtības, atpazīt vai neatpazīt safotografētās vietas, ielūkoties cilvēku sejās, kas piesaista arī tos, kas nekad nesastapsies ar šiem ļaudīm.

„Jūsu albumos ievietotajām fotogrāfijām ir kultūrvēsturiska vērtība. Neizmetiet tās. Skenējiet vai atnesiet uz „Rīga 2014” telpu Esplanādē skenēšanai un publicēšanai projekta „Zudusī Latvija” vietnē,” aicina LNB pārstāvji.

Projekta „Zudusī Latvija” interneta vietne  ir tiešsaistes interaktīvs resurss, kura lietotāji vienlaikus ir arī tā satura veidotāji – ikviens reģistrēts lietotājs var pievienot fotogrāfiju ar apraksta informāciju no personīgās kolekcijas. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām un arī privātpersonām. Portāla „Zudusī Latvija” saturā ir iekļauta unikāla informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijās.

0 komentāri

Komentāru nav