„Sinfonietta Rīga” atklās Pērnavas mūzikas festivālu

„Sinfonietta Rīga” atklās Pērnavas mūzikas festivālu
Publicitātes foto . diriģents Kristjans Jervi
16-07-2013 A+ A-
Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” otrdien, 16. jūlijā, ar koncertu Pērnavas koncertzālē atklās igauņu diriģentu Jervi dzimtas rīkoto Pērnavas mūzikas festivālu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē kamerorķestra pārstāvji.

Festivāla atklāšanas koncertā orķestris uzstāsies plaši zināmā igauņu izcelsmes amerikāņu diriģenta Kristjana Jervi (Kristjan Järvi) vadībā, savukārt par koncerta solisti aicināta vijolniece Anne Akiko-Meijersa (Anne Akiko-Meyers).

Koncertam izvēlētajā programmā skanēs gan Johana Sebastiāna Baha, gan Ludviga van Bēthovena un Johannesa Brāmsa darbi. Īpaša intriga ir krievu izcelsmes amerikāņu komponista Džīna Prickera (Gene Pritsker) skaņu kompozīcijas. Viņa daiļrades spektrs ir plašs, iekļaujot repa un ģitārmūzikas elementus un iedvesmojoties no pasaules tautu mūzikas. Šāds skaņdarbs ir arī koncertā atskaņotais „Variations on Sakura Sakura”, kurā solopartiju izpildīs japāņu izcelsmes vijolniece Anne Akiko-Meijersa.

Koncertā skanēs arī igauņu komponista Arvo Perta (Arvo Pärt) „Pasakalju” vijolei, vibrofonam un klavierēm. Skaņdarbs komponēts 2003. gadā kā veltījums izcilajam vijolniekam Gidonam Krēmeram sešdesmitajā dzimšanas dienā.

Kamerorķestrim „Sinfonietta Rīga” ir liels gods sadarboties ar pasaules atzinību guvušo diriģentu Kristjanu Jervi. Būdams viens no pieprasītākajiem mūsdienu diriģentiem, Jervi savās programmās aizrautīgi iekļauj gan pasaulslavenus, gan mazāk zināmus Arvo Perta, Taņa Duņa, Džona Adamsa, Esas Pekas Salonena un citu komponistu darbus.

Igaunijā dzimušais un ASV augušais Kristjans Jervi ir unikāls diriģents, kuram piemīt spēja paplašināt klasiskās mūzikas rāmjus ar jaunām idejām, harizmu un tehnisku veiklību, kas kaldināta pie vairākiem pasaules klases orķestriem.

Pērnavas mūzikas festivāla norise Igaunijas piekrastes kūrortā jau kļuvusi par tradīciju; šogad festivāls norisināsies no 16. līdz 23. jūlijam un piedāvās dažādus koncertus un meistarklases ar izcilu mākslinieku dalību. Festivāla rīkotāji ir Igaunijā sakņotā Jervi dzimta, kuras pārstāvji – Nēme Jervi (Neeme Järvi), Pāvo Jervi (Paavo Järvi) un Kristjans Jervi – ir pasaulē pazīstami diriģenti. Šīs ģimenes rīkotais Pērnavas mūzikas festivāls un Jervi akadēmija 2013 (Järvi Akadeemia) turpina gadu desmitiem ilgās Pērnavas muzikālo vasaru tradīcijas.

0 komentāri

Komentāru nav