Festivāls „Dirty Drama” – kontakts starp realitāti un skatītāju

Festivāls „Dirty Drama” – kontakts starp realitāti un skatītāju
izrādes „Solo for the Closest One” publicitātes foto
16-07-2013 A+ A-
Rīgā un Kuldīgā no 31. jūlija līdz 4. augustam notiks teātra festivāls „Dirty Drama”, ko rīko „Dirty Deal Teatro”, kas piedāvās piedzīvot izrādes un teātra mākslas notikumus, kas tiecas veidot vistiešāko kontaktu un attiecības ar realitāti un skatītāju. Kā informē rīkotāji, daudzu festivāla darbu patiesa notikšana būs iespējama, tikai pateicoties skatītāju izvēlei kļūt par vienu no darba autoriem.

Festivāla programmā iekļautajās izrādēs skatītājiem būs iespēja kļūt par dalībniekiem Latvijas jaunāko režisoru radītajās spēlēs, kas būs tapušas īpaši festivāla „Dirty Drama” nedēļu garā radošajā darbnīcā Kuldīgā somu realitāšu spēļu meistara Peko Koskinena vadībā.

Par vistiešākajiem darba veidotājiem skatītāji kļūs izrādēs „Conversation Design” un „Self Design”, kuru materiālu veidos saruna ar publiku. Izrāde „Self Design” ir skatītāja saruna ar mākslinieku jeb viens pret vienu. Tās laikā tiks kopīgi rasti veidi, kā cilvēkam spēt pārveidot savu esību, kad un kā vien viņš to vēlas. „Conversation Desing” ir nelielas skatītāju grupas saruna ar mākslinieku jeb viens pret daudziem, kuras centrā ir kvalitatīvāku sarunas veidu kopīgi meklējumi.

Teatrālo attiecību „viens pret daudziem” turpinās izrādes „The Benefactor” un „Nacionālais attīstības plāns”, kas, katra savā veidā, tiecas ieraudzīt mūsdienu pasaules likumsakarības un to, vai visam ir jābūt tā, kā tas ir?

Attiecības ar realitāti turpina pētīt čehu izrāde „Solo for the Closest One”, kura norisināsies uz lielveikala „Mols” daudzstāvu autostāvvietas augšējā stāva.

Tāpat festivāla ietvaros ir paredzēta radošā darbnīca „Iemesls teātrim” ar publikas dalību. Skatītāji tiks aicināti iesūtīt tās tēmas, par kurām būtu nepieciešams veidot izrādi. No iesūtītajām tēmām tiks izvēlētas trīs, un desmit stundu laikā taps izrādes skice, kura tiks prezentēta interesantiem pilsētvidē ap „Dirty Deal Teatro”.

Festivālu noslēgs Baltijas jauno dramaturgu lasījumi, kuros ne tikai tiks piedāvāts dzirdēt jaunāko Baltijas oriģināldramaturģiju, bet arī redzēt to, kā jauno dramaturgu stāstus pabeidz Rīgas ielās uzrunāti cilvēki, kuriem jaunie dramaturgi izstāsta pusi stāsta, aicinot to izstāstīt līdz galam.

„Dirty Deal Teatro” festivālu „Dirty Drama” rīko piekto gadu, un pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē tas norisināsies arī Kuldīgā. Ar visu festivāla programmu var iepazīties „Dirty Deal Teatro” mājaslapā.

Biļetes uz „Dirty Drama” izrādēm var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav