Siguldā norisināsies TENSO Eiropas kamerkora nometne

Siguldā norisināsies TENSO Eiropas kamerkora nometne
Publicitātes foto / facebook . TENSO Eiropas kamerkoris
16-07-2013 A+ A-
No 1. līdz 11. augustam Siguldā notiks pirmā Eiropas jauno profesionāļu kora nometne, kas ir iesākums vērienīgam Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” projektam. TENSO Eiropas kamerkoris (TENSO Europe Chamber Choir, TECC) ir vēl nebijis jauno dziedātāju izglītošanas projekts ar ilgtermiņa attīstības stratēģiju, pavēstīja projekta pārstāve Sandra Zandberga.

TECC apvienos 24 jaunus un talantīgus dziedātājus no vienpadsmit Eiropas valstīm, tostarp Latvijas. Projekta mērķis ir radīt platformu kora vai ansambļa muzicēšanā ieinteresētu jaunu profesionāļu izglītošanai praktiska darba apstākļos. Desmit dienu jaunajiem censoņiem būs iespēja gūt pieredzi ansambļa dziedāšanas mākslā, ko smalki izkopis Latvijas Radio koris savā augsti profesionālajā koncertēšanas pieredzē. Savukārt TENSO pienesums būs plašais kontaktu loks Eiropas līmenī, kas ļaus veidot veiksmīgu starptautisku karjeru līdz šim Eiropā nebijuša profesionāla kora izaugsmē.

Šā procesa iniciatīva un virzība pieder Latvijas Radio kora diriģentam Kasparam Putniņam, kurš ir labi pazīstams Eiropā kā laikmetīgās mūzikas interprets. „TENSO ir Eiropas labāko profesionālo koru sadarbības organizācija, kuras iniciatīva un TECC uzdevums ir veidot labāko jauno Eiropas kordziedāšanas profesionāļu vienību! Man ir liels prieks un gods šīs grupas vēsturi sākt rakstīt tieši Latvijā!” pauž Kaspars.

Kora dalībnieki Rīgā ieradīsies 1. augustā. Eiropas Savienības mājā plānots rīkot informatīvu pasākumu, kurā piedalīsies Kaspars Putniņš, TENSO koordinatore un TECC menedžere Babete Greinere, viens no nometnes pasniedzējiem Gērts Bergs, Siguldas domes pārstāvis, kora nometnes projekta vadītāja Sandra Zandberga un starptautiskā kora dziedātāji.

Nometnes dalībniekus laipni uzņems Siguldas koncertzāle „Baltais flīģelis”, kas jau iemantojusi „Kremerata Baltica” ikgadējo nometņu vietas labo auru. Pēc sešu dienu intensīva darba nometnē jaunā kora sniegumu varēs vērtēt trijos koncertos: 8. augustā plkst. 19.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 9. augustā – Rīgā un 10. augustā plkst. 17.00 – Tallinas Kārļa baznīcā.

Koncertu programmā, ko veido un diriģēs Kaspars Putniņš, iekļauti komponistu T. Tomkina, J. S. Baha, M. Regera, M. Ravēla, G. Ligeti, A. Perta, P. Dambja, Dž. Hārvija un K. Pētersona darbi.

TENSO ir Eiropas Profesionālo koru asociācijas tīkls (Tenso Network Europe), kas ar mērķtiecīgu darbu, apvienojot labākos Eiropas profesionālos korus, kopš 2005. gada ir izveidojies par spēcīgu kormūzikas attīstības platformu. Viens no tā četriem dibinātājiem ir Latvijas Radio koris. Šis projekts ir jauna TENSO iniciatīva – unikāla, līdz šim Eiropā nebijuša profesionāla kora izveide, kas apvieno izcilākos jaunos dziedātājus no dažādām Eiropas valstīm un kalpo kordziedāšanas tradīciju pārmantošanai, izkopšanai un tālāknodošanai. Pēc milzīgajiem Eiropas Jaunatnes orķestra panākumiem Rīgai ir gods un atbildība kļūt par Eiropas pirmā profesionālā kora šūpuli un ilgtermiņā veidot jaunu Eiropas kultūras sadarbības tīklu ar pasaules līmeņa nozīmi.

Kora otrajā vasaras darbnīcā 2014. gada augustā tiks sagatavots uzvedums „Seriāls”, kas pirmizrādi piedzīvos Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmā, TENSO jauniešu nakts koncertā 24.–25. oktobrī, kas notiks TENSO dienu Rīgā ietvaros. Projekts ir radījis plašu rezonansi Eiropas kultūras telpā, iezīmējot Rīgu Eiropas kartē kā laikmetīgās vokālās mūzikas centru – pilsētu, kurā sastopas mūzikas inovācijas un jaunie profesionāļi, stimulējot eksperimentus un jaunu ceļu meklējumus mūzikā.

 Projekts tapis sadarbībā ar Siguldas domi, Eiropas kultūras galvaspilsētu „Rīga 2014” un TENSO.

0 komentāri

Komentāru nav