„Esplanādē 2014” piedāvā – Jana Kounena filma „99 franki”

„Esplanādē 2014” piedāvā – Jana Kounena filma „99 franki”
Kaspars Garda, Rīga 2014
17-07-2013 A+ A-
„Rīga 2014” radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” trešdien, 17. jūlijā, plkst. 21.00 būs kārtējais „Lattelecom” filmu vakars, kurā tiks demonstrēta režisora Jana Kounena 2007. gadā uzņemtā filma „99 franki”.

Pirms filmas ievadvārdus par šā kinodarba māksliniecisko fenomenu teiks kinokritiķe Daira Āboliņa.

Franču filma „99 franki” ir Frederika Beigbedera slavenā romāna ar tādu pašu nosaukumu efektīga ekrāna versija. Filma aicina ļauties mazliet ciniskajam humoram par reklāmas biznesa aizkulisēm kopā ar franču aktieri Žanu Dižardēnu vēl pirms viņa pasaules slavu guvušā tēlojuma filmā „Mākslinieks” („The Artist”).

Reklāmas pasaules spožums un posts papildināts ar mīlas stāstu, kā arī aizraujošām vizuālām un biznesa detaļām, rada ilūziju, ka galu galā visi ir atmaskoti, taču tas būtu pārāk vienkārši.

Filmu veidojis Nīderlandē dzimušais režisors Jans Kounens, kurš līdz „99 franku” uzņemšanai pieredzi bija veidojis, uzņemot reklāmas klipus.

Jau ziņots, ka Eiropas filmas kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” tiek demonstrētas katru trešdienu. Programmā iekļauti populāri, atzītu Eiropas režisoru veidoti kinodarbi, kas pārstāv visplašāko žanru klāstu – drāmas, melodrāmas un komēdijas –, tādējādi ļaujot iepazīt daudzveidīgo Eiropas kino pieredzi un kopīgi gatavoties pēc gada Rīgā gaidāmajai Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijai.

„Lattelecom” filmu vakaru kino izlasi veido kinokritiķe Dita Rietuma un Daira Āboliņa. Savukārt sestdienu vakaros „Esplanādē 2014” tiek rādītas latviešu kinofilmas.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava, Eiropas kultūras galvaspilsētas informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori.

Radoši informatīvā telpa tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

„Esplanāde 2014” strādā katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” ir bez maksas.

Plašāka informācija un tuvāko pasākumu programma šeit!

 

0 komentāri

Komentāru nav