Izsolē pārdos „Brokastis Tifānijā” manuskriptu

Izsolē pārdos „Brokastis Tifānijā” manuskriptu
RR Auction
04-04-2013 A+ A-
Ņūhempšīras izsoļu namā „RR Auctions” (ASV) aprīļa otrajā pusē notiks izsole, kurā tiks piedāvāts Trūmena Kapotes slavenā romāna „Brokastis Tifānijā” manuskripts, ar paša autora piezīmēm, raksta ārvalstu prese.

Manuskripta sākumcena ir 10 tūkstoši ASV dolāru, taču eksperti lēš, ka pārdošanas summa varētu sasniegt vismaz 250 tūkstošus dolāru.

84 lappuses biezo romāna tekstu Trūmens Kapote uzrakstīja 1958. gadā, lai iesniegtu izdevējiem „Random Houses”. vērtību paaugstina paša autora uz lappušu malām veiktās piezīmes, tostarp par tādu nozīmīgu detaļu, galvenās varones vārda maiņa. Sākotnēji Kapote varoni nosaucis par Koniju Gustavsoni (Connie Gustafson), tomēr darba gaitā izlēmis par labu Holijai Golaitlijai (Holly Golightly).

„Brokastis Tifānijā” izdevniecība „Random House” laida klajā 1958. gadā. Pirms tam tiesības publicēt šo darbu bija iegādājies žurnāls „Harper's Bazaar”, tomēr ātri vien no romāna atteicies „galvenās varones nepieklājīgā dzīvesveida un pārmērīgas rupjās romāna valodas dēļ”. Vēlāk publikācijas tiesības iegādājās žurnāls „Esquire”, kas to publicēja gandrīz vienlaicīgi ar „Random House” izdevumu.

1961. gadā romāns tika ekranizēts. Galvenā loma tika piešķirta aktrisei Odrijai Hepbernai. Filma „Brokastis Tifānijā” kļuva par amerikāņu kino klasiku un saņēma divas „Oskara” balvas – par labāko dziesmu un skaņu celiņu.

0 komentāri

Komentāru nav