Izrāde „Leģionāri” senākajā starptautiskajā teātra festivālā

Izrāde „Leģionāri” senākajā starptautiskajā teātra festivālā
Ģirts Raģelis . skats no Ģertrūdes ielas teātra izrādes „Leģionāri”
17-07-2013 A+ A-
Līdz 21. jūlijam Santarkandželo pilsētā Itālijā notiks 43. ikgadējais starptautiskais mākslu festivāls „Santarkandželo 13”, un tajā četrus vakarus pēc kārtas – 18., 19., 20. un 21. jūlijā – tiks spēlēta arī Latvijas izrāde – Karla Alma, Ievas Kauliņas, Kārļa Krūmiņa un Valtera Sīļa Ģertrūdes ielas teātrī iestudētā izrāde „Leģionāri”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja ĢIT pārstāvji.

Santarkandželo festivāls ir senākais laikmetīgā teātra festivāls Itālijā, kā aizsākumi meklējami 1971. gadā, un tā mērķis bija iepazīstināt skatītājus ar aktuālo teātra pasaulē un tuvināt spēles mākslu pilsētas iedzīvotājiem, atdzīvinot laukumus un ielas, iznesot izrādes ārpus tradicionālās teātra ēkas.

Šobrīd tas ir starptautisks mākslu festivāls, kas joprojām ir aktuālāko skatuves mākslu tendenču epicentrs, piedāvājot skatītājiem iepazīties ar spilgtām dejas un teātra izrādēm, performancēm, hepeningiem, ko veidojuši gan labi zināmi un atzinību guvuši, gan jauni un „uzlecoši” skatuves mākslinieki no Itālijas un ārvalstīm. Festivāla programmu bagātina arī izstādes, filmu seansi, radošās darbnīcas un koncerti, kas kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu. Desmit dienas nelielās pilsētas dzīves ritmu pilnībā nosaka festivāls, ar savām aktivitātēm visas pilsētas teritorijā aizraujot tās pastāvīgos iedzīvotājus un viesus.

Atgādināsim, ka Ģertrūdes ielas teātris ar izrādi „Leģionāri” līdz šim jau ir viesojies Stokholmā, Tallinā, Tartu, Sanktpēterburgā un Maskavā.

Izrādes radošajai komandai viesturneja Itālijā ir īpaša arī ar to, ka „Santarkandželo 13” būs pirmā reize, kad Kārlis Krūmiņš savu lomu spēlēs itāliešu valodā, nevis latviešu, kā tas ir, kad izrāde tiek spēlēta Latvijā, vai angļu, kā tas jau ir kļuvis ierasts, kad iestudējums tiek rādīts ārvalstīs.

Sagatavoties lomas spēlēšanai itāliešu valodā aktierim Kārlim Krūmiņam palīdzēja itāliešu valodas skolotājs Harijs Sansoneti (Harry Sansonetti). (Oriģinālversijā, kādu to pazīst skatītāji Latvijā, izrādes „Leģionāri” pamatvalodas ir latviešu un angļu, epizodēs skanot zviedru, vācu un somu valodai. Izrāde, gan Latvijā, gan ārpus tās, vienmēr tiek spēlēta bez tulkojuma, un, viesojoties ārpus Latvijas, tās pamatvaloda līdz šim ir bijusi angļu, epizodēs saglabājot zviedru, latviešu, vācu un somu valodu, kā arī atsevišķās epizodēs aktieriem Kārlim Krūmiņam un Karlam Almam runājot tās valsts valodā, kurā izrāde tiek spēlēta).

Pēc viesizrādēm Santarkandželo „Leģionāru” komanda dosies uz Tamperi (Somija), kur 6. un 7. augustā izrāde piedalīsies Tamperes Teātra festivālā, vecākajā un lielākajā profesionālās teātra mākslas festivālā Ziemeļvalstu reģionā.

Savukārt jaunajā – 2013./2014. gada – sezonā Ģertrūdes ielas teātris skatītājus savās telpās gaidīs, sākot ar 17. augustu. Biļetes iepriekšpārdošanā jau pieejamas uz izrādēm „Četras naktis”, „Āda”, „Pietiekami labs”, „Dzīvot dzīvi” un „Mūsu Silvija debesīs” augustā un septembrī.

 

0 komentāri

Komentāru nav