Sveiks Dziesmu un deju svētku brīvprātīgos

Sveiks Dziesmu un deju svētku brīvprātīgos
Publicitātes foto
18-07-2013 A+ A-
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Zvejnieku mājā, ceturtdien, 18. jūlijā, plkst. 17.00 notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku brīvprātīgo godināšanas pasākums, kultūras portālu „Rīga 2014” informē svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Jau ziņots, ka veiksmīgu Dziesmu un deju svētku norisi palīdzēja nodrošināt arī 414 brīvprātīgo no visas Latvijas, kā darbu organizēja nodibinājums „Rīga 2014” kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

„Vēlamies no sirds pateikties brīvprātīgajiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku un nesavtīgi savās brīvdienās vai atvaļinājumā palīdzēja svētku norisēm,” priecājas Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde.

„Vidējais brīvprātīgo vecums bija no 18 līdz 28 gadiem, bet gados cienījamākais brīvprātīgais – septiņdesmit četrus gadus vecais Marģers no Rīgas, kurš savulaik ir bijis svētku dalībnieks –, šajos svētkos darbojās Mežaparkā. Daudzi no viņiem kādreiz ir dziedājuši koros vai dejojuši. Brīvprātīgo vidū ir visdažādāko profesiju pārstāvji, piemēram, Nacionālo bruņoto spēku karavīri,” stāsta Dace Melbārde.

Brīvprātīgie darbojās visos lielākajos svētku pasākumos – svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, sadziedāšanās, kā arī bija iesaistīti informācijas centru darbā un palīdzēja Rīgā iejusties no ārvalstīm atbraukušajiem kolektīviem.

Svētku laikā nodibinājuma „Rīga 2014” birojs bija brīvprātīgo darba centrs – tika izsniegtas identifikācijas kartes un koši dzeltenie krekliņi, pēc kuriem brīvprātīgos atšķīra norises vietās.

Brīvprātīgo pieteikšanās un mācības par svētku norisi un brīvprātīgā darba principiem tika organizētas jau no aprīļa.

Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistīties arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums, un, pulcējot apmēram 20 000 dziedātāju no visas pasaules, 2014. gadā notiks Rīgā.

Ja arī tu vēlies kļūt par kāda no „Rīga 2014” programmas pasākumu brīvprātīgo palīgu, pieteikties vari šeit.

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos šogad piedalījās 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (47) un ārvalstīm (26).

0 komentāri

Komentāru nav