Lindgrēnas balvu saņēmusi argentīniešu autore Isola

Lindgrēnas balvu saņēmusi argentīniešu autore Isola
LETA/EPA . Marisol Misenta zīmējums
04-04-2013 A+ A-
Astrīdas Lindgrēnas vārdā nosaukto balvu bērnu literatūrā (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA) saņēmusi argentīniešu ilustratore, bērnu grāmatu autore un dziedātāja Marisola Misenta, pazīstama arī ar pseidonīmu Isola (Isol), liecina informācija balvas mājaslapā.

Argentīniešu autorei balva piešķirta „par enerģijas un krāsu pilnajiem darbiem un spilgtajām emocijām”, turklāt žūrija akcentē – „pat tumšās dzīves puses viņa rāda ar vieglumu un humoru”.

Balvas pretendentu saraksts tika publiskots pērnā gada oktobrī. Šoreiz uz balvu bija izvirzīts īpaši liels bērnu grāmatu autoru un ilustratoru skaits – 207 rakstnieki un mākslinieki no 67 valstīm. No Latvijas uz balvu pretendēja arī divi latviešu māksliniekiReinis Pētersons un Anita Paegle.

Astrīdas Lindgrēnas balva ir augstākais apbalvojums bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. dibināta Zviedrijā, 2002. gadā pēc Astrīdas Lindgrēnas nāves. Līdz šim no Latvijas balvai bijuši izvirzīti Juris Zvirgzdiņš un Imants Ziedonis.

Naudas izteiksmē Astrīdas Lindgrēnas balva ir viena no lielākajām šajā jomā pasaulē. Uzvarētājs saņem piecus miljonus Zviedrijas kronu (422 500 latu).

0 komentāri

Komentāru nav