Brīvdabas kino arī Rīgas Doma dārzā

Brīvdabas kino arī Rīgas Doma dārzā
F64
18-07-2013 A+ A-
Kino skatīšanās ārpus telpām šovasar Rīgā piedzīvo īpašu popularitāti, aicinot filmas baudīt gan pagalmos, gan āra kafejnīcās. Jau zināmajām vietām šonedēļ piepulcējusies vēl viena – Rīgas Doma dārzs –, kur ceturtdienu vakaros varēs skatīties Latvijas jauno režisoru autorfilmas. Filmu vakarus rīko „Mans Doms” un biedrība „Ascendum”.

Rīgas Doma dārzs mākslas un kino aktivitātēm bija atvērts jau pērn, un arī šogad tur notikušas jau vairākas izstādes. Jūlijā tur aplūkojams objekts „Brīvības iela”, kas pērn bija izstādīts Venēcijas arhitektūras biennālē.

Pirmais kino vakars Doma dārzā gaidāms 18. jūlijā plkst. 23.00, kad tiks demonstrētas režisores un operatores Elgas Dudarevas filma „Medaļu cena”, kā arī Santas Skuteles režisētā „Vecmamma, kas tu esi?”. Abas šīs filmas ir jauno režisoru 2012. gada bakalaura – radošās skates darbi LKA.

„Medaļu cena” ir divu sportistu – Jāņa Bojāra un Māra Grēniņa – dubultportrets, stāsts par viņu sasniegumiem, traumām un medaļu aprūpi – viņu dzīvesveida ekranizācija. Filmu radījusi pati režisore, apvienojot režisoru, scenāristu un operatoru vienā personā.

Otra šīs nedēļas kino vakara filma „Vecmamma, kas tu esi?” nojauc robežas starp dokumentālo un inscenēto, īsto un šķietamo, saglabājot patiesību gan faktos un notikumos, gan arī emociju līmenī. Tas ir dokumentāls stāsts par filmas režisori Santu Skuteli, kura cenšas noskaidrot patiesību dzimtas noslēpumā – viņas vecvecmamma piecdesmitajos gados Rīgā esot noslepkavojusi taksometra šoferi. Izmeklēšanas (filmas tapšanas) gaitā arī Santa iepazīstas ar taksistu, un abi kopā dodas šajā ceļojumā.

Turpmākie kino vakari Doma dārzā gaidāmi 21. jūlijā, kā arī 1. un 8. augustā.

Kopumā tiks izrādītas deviņas latviešu autorfilmas, kas tematiski sakārtotas vairākos filmu blokos. Kino vakaros tiks rādītas dokumentālās filmas, eksperimentālās īsfilmas, kā arī spēles īsfilmas. Visas programmā iekļautās filmas ir Latvijas Kultūras akadēmijas režisoru, jauno talantu 2011. un 2012. gada studiju noslēguma skates darbi. Vairāk par gaidāmajiem filmu seansiem lasi šeit.

Ieeja kino vakaros bez maksas. Organizatori iesaka ņemt līdzi pledu un tēju termosā siltākai atmosfērai.

0 komentāri

Komentāru nav