Eiropas koru olimpiādē mācās „Saule, Pērkons, Daugava”

Eiropas koru olimpiādē mācās „Saule, Pērkons, Daugava”
„Interkultur” publicitātes foto . diriģents Romāns Vanags
18-07-2013 A+ A-
Austrijas pilsētā Grācā, kur šobrīd norisinās pirmā Eiropas koru olimpiāde, trešdien, 17. jūlijā, latviešu diriģenta Romāna Vanaga vadībā notika sadziedāšanās, kuras laikā Grācas iedzīvotāji un tās viesi apguva komponista Mārtiņa Brauna dziesmu „Saule, Pērkons, Daugava”.

Nelielajā Grācas Landhaushof laukumā bija sanākuši vairāk nekā 300 cilvēku. Lielākā daļa – Eiropas koru olimpiādes dalībnieku un Grācas iedzīvotāju, kas ar lielu interesi piedalās kopīgās dziedāšanas pasākumos. Lai pienācīgi apgūtu skaņdarbu, Romānam Vanagam palīgā nāca „Swedbank” koris, kas ir šā gada Eiropas koru olimpiādes dalībnieki.

Kā ziņo „Rīga 2014” pārstāvji Grācā, dziesma skanējusi pārliecinoši. Publika ātri un viegli „uzķērusi” melodiju, bet klāt esošie koristi pienācīgi izpildīja visas pārējās – tenora, basa un alta – partijas.

Mārtiņa Brauna slavenā dziesma ar Raiņa poēmas „Daugava” teksta fragmentu nav izvēlēta nejauši. Nākamā gada Pasaules koru olimpiādē, kas notiks Rīgā no 2014. gada 9. līdz 19. jūlijam, 20 000 dalībnieku tiksies Mežaparka Lielajā estrādē, lai piedzīvotu kopā dziedāšanas prieku.

Savukārt ceturtdien, 18. jūlijā, Eiropas koru olimpiādes starptautiskās žūrijas priekšā stājās „Swedbank” koris no Latvijas, sacenšoties ar citiem Eiropas valstu koriem. Rezultātu paziņošana konkursa kategorijai, kurā piedalās „Swedbank” koris, notiks sestdien plkst. 13.30.

Jau ziņots, ka Eiropas koru olimpiāde notiek Austrijas pilsētā Grācā no 14. līdz 21. jūlijam. Olimpiādes laikā notiek vairāk nekā 100 pasākumu, tostarp arī konkurss 14 kategorijās, galā un sadraudzības koncerti, kopdziedāšanas pilsētas laukumos, dalībnieku gājiens un citi pasākumi.

Eiropas koru olimpiāde ir Pasaules koru olimpiādes kontinentālā versija, un šogad tā notiek pirmo reizi. Tajā piedalās 62 kori no 30 dažādām valstīm, kopā 5200 dalībnieku. No Latvijas olimpiādē piedalās arī jauktais koris „Mārupe”.

Rīkotāji aprēķinājuši, ka kopējais dziedāšanas laiks Eiropas koru olimpiādē ir vairāk nekā 70 stundu, ja visus priekšnesumus atskaņotu bez pārtraukuma.

0 komentāri

Komentāru nav