„Swedbank” koris triumfē Eiropas koru olimpiādē

„Swedbank” koris triumfē Eiropas koru olimpiādē
Publicitātes foto
20-07-2013 A+ A-
Austrijas pilsētā Grācā noslēgusies pirmā Eiropas koru olimpiāde, kurā zelta medaļu Čempionu konkursa Folkloras mūzikas kategorijā ieguvis „Swedbank” koris (diriģents Jurģis Cābulis) no Latvijas.

Koris konkursa skatē, kas notika ceturtdien, 18. jūlijā, dziedāja sešas latviešu tautasdziesmu apdares, sacenšoties ar koriem no Krievijas, Rumānijas, Somijas, Turcijas, Čehijas un Lielbritānijas.

Savukārt otrs kolektīvs no Latvijas, kas šogad piedalījās Eiropas koru olimpiādē – jauktais koris „Mārupe” –, konkursā „Austrian Open” jaukto koru kategorijā ieguva sudraba godalgu. Šajā kategorijā sacentās kori no visas pasaules – Austrijas, Austrālijas, Nigērijas, Portugāles, Čehijas un citām valstīm.

Jau ziņots, ka „Interkultur” organizētā pirmā Eiropas koru olimpiāde Austrijas pilsētā Grācā šogad norisinājās no 14. jūlija. Tajā piedalījās vairāk nekā 2500 dziedātāju no 72 koriem, kas pārstāv 35 valstis.

Latviju Eiropas koru olimpiādē pārstāvēja jauktais koris „Mārupe” un „Swedbank” koris. Uz Eiropas koru olimpiādi Grācā bija devusies arī „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. Atgādinām, ka 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Pasaules koru olimpiāde notiks Latvijā.

Eiropas koru olimpiāde ir Pasaules koru olimpiādes kontinentālā versija un šogad norisinās pirmo reizi. Āzijas koru olimpiāde pirmo reizi notika 2009. gadā, plānots, ka turpmāk šādi „dziesmu kari” tiks rīkoti arī citos kontinentos.

0 komentāri

Komentāru nav