Top LNSO mūzikas un dejas projekts kopā ar Dienas centra bērniem

Top LNSO mūzikas un dejas projekts kopā ar Dienas centra bērniem
04-04-2013 A+ A-
„Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Rīgas Sociālā dienesta Dienas centru pedagogiem un bērniem 2. aprīlī uzsākuši vērienīga projekta īstenošanu, kas kulmināciju piedzīvos 2014. gada Rīgas festivālā.

Projekta mērķis ir uzveduma izveidošana, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un aptuveni 100 Rīgas Dienas centru aprūpē esoši bērni vecumā no astoņiem līdz 18 gadiem. Uzvedumu veidos izcilā norvēģu režisore Zigrīda Strema Reibo (Sigrid Strøm Reibo), horeogrāfs un deju pedagogs Agris Daņiļēvičs un zviedru diriģents Kristians Lindbergs (Christian Lindberg).

Uzvedumā tiks izmantoti fragmenti no amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina skaņdarbiem „Vestsaidas stāsts” („Westside Story”), „Kandids” („Candide”), „Pilsētā” („On The Town”) u.c.

2. aprīlī deju studijā „Dzirnas” notika pirmais deju uzveduma mēģinājums, kura sākumā „Latvijas Koncertu” direktors Guntars Ķirsis un diriģents Kristians Lindbergs iepazīstināja bērnus un viņu pedagogus ar projekta norisi – mēģinājumiem, vasaras nometni, ideju uzņemt filmu, Bernsteina mūziku. Agra Daņiļēviča vadībā  notika improvizācijas nodarbība, pēc kuras bērni tiks sadalīti pa grupām. Turpmāk mēģinājumi notiks katru nedēļu.

Projekta norises laiks ir no 2013. gada aprīļa līdz 2014. gada jūnijam. Tā ietvaros sadarbībā ar Latvijas Televīziju tiks veidota filma, kurā būs redzams noslēguma uzvedums 2014. gada jūnijā, kā arī gada garumā dokumentētie nozīmīgākie mēģinājumi un vasaras nometne 2013. gada jūnijā. Filmu plānots dāvināt  projektā iesaistītajiem bērniem un izmantot kā prezentācijas materiālu Rīga 2014 ietvaros.

Projekta ideja ir veicināt bērnu radošo spēju izpausmi un kvalitatīvi sekmēt bērnu brīvā laika aktivitātes.

0 komentāri

Komentāru nav