„Positivus” apmeklētāji aktīvi pieteikušies Grāmatu draugu ķēdei

„Positivus” apmeklētāji aktīvi pieteikušies Grāmatu draugu ķēdei
Mārtiņs Otto, Rīga 2014
22-07-2013 A+ A-
Pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā Baltijas lielākajā mūzikas festivālā „Positivus” būtiski papildinātas Grāmatu draugu ķēdes dalībnieku rindas. Visas trīs dienas festivālā darbojās arī „Rīga 2014” informatīvais stends – kultūras kubs –, kurā Grāmatu draugu ķēdei reģistrējušies vairāk nekā 1200 cilvēku.

Tāpat „Positivus” apmeklētāji varēja piedalīties mākslinieciskajā projektā „Sajūtu siena” un savas pozitīvās emocijas iemūžināt uz „Rīga 2014” kuba baltās sienas.

Kopš Grāmatu draugu ķēdes dalībnieku reģistrācijas uzsākšanas šā gada jūnija beigās akcijai pieteikušies jau vairāk nekā 3380 cilvēku.

Atgādinām, ka Grāmatu draugu ķēde ir iecerēta kā simboliska akcija (līdzīgi kā Baltijas ceļš), ar ko iesāksies Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Idejas pamatā ir cilvēku saskarsme, simboliska kultūras vērtību nodošana no rokas rokā, no cilvēka cilvēkam.

 

Festivāla „Positivus” laikā daudzi apmeklētāji reģistrējās kopā ar draugiem, lai šajā unikālajā akcijā piedalītos plecu pie pleca. Festivālu kupli apmeklēja arī ārzemnieki, jo īpaši Igaunijas iedzīvotāji, kuri plāno Rīgu apmeklēt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas nedēļas nogalē no 2014. gada 17. līdz 19. janvārim, tāpēc arī reģistrējās šai akcijai.

Grāmatu draugu ķēde ir tautas līdzdalības akcija, kas norisināsies 2014. gada 18. janvārī, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno.

Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu pār Akmens tiltu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu jo daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas.

Reģistrēšanās Grāmatu draugu ķēdei joprojām turpinās kultūras portālā www.riga2014.org un kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Arī turpmāk nodibinājums „Rīga 2014” piedalīsies dažādos šīs vasaras pasākumos Latvijā, tostarp šonedēļ Rīgā gaidāmajā starptautiskajā mācību burukuģu un jahtu regatē „The Tall Ships Races 2013”, lai popularizētu Grāmatu draugu ķēdi. Turpināsim ikvienu interesentu iepazīstināt ar nodibinājuma „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsēta aktualitātēm.

 

0 komentāri

Komentāru nav