Kalnciema kvartālā šonedēļ – Lelde Stumbre un Viktors Lapčenoks

Kalnciema kvartālā šonedēļ – Lelde Stumbre un Viktors Lapčenoks
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
23-07-2013 A+ A-
Šonedēļ turpinās Kalnciema kvartāla vasaras sezonas pasākumi, kuros viesosies gan dramaturģe Lelde Stumbre, gan latviešu estrādes mūzikas veterāns Viktors Lapčenoks. Tāpat gaidāms tradicionālais amatnieku un mājražotāju tirdziņš un platekrāna kino vakars.

Otrdien, 23. jūlijā, plkst. 19.00 notiks kārtējais cikla „Pārdaugava stāsta” pasākums, kurā uz tikšanos un kopīgas pieredzes vakaru aicina dramaturģe Lelde Stumbre – pastāvīga Pārdaugavas iedzīvotāja. Viņa Pārdaugavā dzīvo visu mūžu un uzskata, ka Rīgā nav labākas vietas.

Šajā cikla pasākumā tiks runāts par Pārdaugavu kā mākslinieku un literātu zaļo miera ostu.

„Jau no pirmās Latvijas brīvvalsts laikiem Pārdaugavu iemīļojuši gan mākslinieki, gan literāti, jo, kā tas zināms visiem, kas dzīvo Pārdaugavā, tā ir „sava republika”, ne velti pārdaugavieši, ja jābrauc pāri tiltam, saka, – jābrauc uz Rīgu. Pārdaugava mācējusi saglabāt gan savu zaļumu, gan salīdzinoši nesteidzīgo dzīves ritmu, bet mākslinieki pat izveidojuši skulptūru parku pie Mārupītes. Iedvesmas avotu gan dabā, gan arhitektūrā Pārdaugavā patiešām netrūkst,” sarunas tēmu ieskicē Lelde Stumbre.

Lelde Stumbre ir vairāk nekā 60 lugu, četru romānu un vienas atmiņu grāmatas autore. Dramaturģe dzīvo netālu no Mārupītes, kas to iedvesmojusi ne tikai radošam darbam, bet arī darbam vides aizsardzībā – lai Pārdaugava vienmēr būtu mākslinieku un literātu patvērums.

Pasākumu ciklā „Pārdaugava stāsta” tiek uzaicinātas ievērojamas personības – galvenie stāstnieki, kuri noteiktu dzīves posmu ir pavadījuši Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”.

Stāstu vakari tiek veidoti mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem un personiskiem pieturas punktiem Pārdaugavā. Tiek vākti un apkopoti subjektīvi atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām un cilvēkiem, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, kā arī senām kartēm, fotogrāfijām, vēstulēm, skaņām un citiem materiāliem.

Pasākums notiek Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē. Ieejas maksa – 3 lati, studentiem un pensionāriem – 1 lats.

Šonedēļ turpināsies arī Kalnciema kvartāla vasaras Brīvdabas koncertu sērija.

Šoreiz, ceturtdien, 25. jūlijā, uzstāsies leģendārais latviešu estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks ar Raimonda Paula dziesmu zelta repertuāru.

Koncertā spēlēs pavadošā grupa: Raimonds Macats – taustiņinstrumenti, Aivars Hermanis – ģitāra, Edvīns Ozols – bass, Artis Orubs – sitamie instrumenti. Ieeja pasākumā no plkst. 19.00. Koncerts ir bez maksas.

Savukārt piektdien, 26. jūlijā, Kalnciema kvartālā gaidāms iknedēļas brīvdabas kino „Platekrāna vakars”, kurā varēs noskatīties šogad ASV kinoakadēmijas balvai „Oskars” nominēto filmu „Optimista stāsts” („Silver Linings Playbook”).

Šī ir filma no kolekcijas „Spurainā Holivuda”, ko izveidojusi kinokritiķe Dita Rietuma sadarbībā ar „Lattelecom”. Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties to populāro grupu koncertierakstus, kuras būtu gaidītas uzstāties Kalnciema kvartāla dārzā.

Filmas seanss piektdien, 26. jūlijā, sāksies plkst. 20.00, bet no plkst. 22.00 varēs noskatīties „Dave Matthews Band – Weekend on the Rocks” koncerta ierakstu. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca. Ieeja bez maksas.

Nedēļas nogalē, sestdien, 27. jūlijā, Kalnciema kvartālā notiks tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā vietējie zemnieki tirdziņā piedāvās svaigas ogas, dārzeņus un zaļumus, kā arī pircēju jau iecienīto produkciju.

Tirdziņi Kalnciema kvartālā notiek katru sestdienu no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Kalnciema kvartāls atrodas Pārdaugavā, Melnsila un Kalnciema ielas krustojumā.

0 komentāri

Komentāru nav