Korim „Sōla” zelta un sudraba medaļas konkursā „Seghizzi 2013”

Korim „Sōla” zelta un sudraba medaļas konkursā „Seghizzi 2013”
Publicitātes foto
23-07-2013 A+ A-
Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” svētdien, 21. jūlijā, ieguvis divas zelta un divas sudraba medaļas, kā arī diriģenta specbalvu 52. starptautiskajā koru konkursā „Seghizzi 2013”, kas norisinājās Itālijas pilsētā Gorīcijā, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja kora pārstāve Ilze Tormane.

Kora „Sōla” mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons akcentē, ka 14. sezona korim ir bijusi ļoti raiba un notikumiem bagāta, no kuriem būtiskākais bija nesenie Dziesmu svētku Koru kari, kad „Sōla” ieguva Lielo balvu.

„Uz konkursu Gorīcijā devāmies nedēļu pēc Dziesmu svētkiem, tādējādi turpinot intensīvi dziesmoto vasaru, kad īsā laika posmā apguvām apjomīgu repertuāru,” stāsta diriģents.

„Esmu lepns par savu kori, kas ir izturējis saspringto grafiku, neierasti karsto klimatu un atzīstami startējis arī starptautiskā mērogā,” akcentē Kaspars Ādamsons.

Līdz septembrim koris nedaudz atpūtīsies, bet tad uzņems jaunus dziedātgribētājus un gatavosies 15. sezonas jubilejas koncertam, kam jau top septiņi latviešu komponistu jaundarbi.

Itālijā notikušajā konkursā „Sōla” piedalījās konkursa četrās kategorijās – 19. gadsimta mūzikas, 20. gadsimta mūzikas, tautas mūzikas un mūsdienu mūzikas kategorijā. Pavisam konkursā piedalījās 20 kolektīvu no 19 valstīm.

19.  gadsimta mūzikas un jaundarba jeb mūsdienu mūzikas kategorijā koris „Sōla” ieguva sudraba medaļas, bet zelta medaļas iegūtas par sniegumu 20. gadsimta mūzikas un tautas mūzikas kategorijā.

Turklāt koris „Sōla” kopā ar četriem kolektīviem no Indonēzijas, Ungārijas, Norvēģijas un ASV tika izvirzīts Grand Prix, kur uzvarēja Portlandes kamerkoris no ASV. Koris „Sōla” ierindojās trešajā vietā aiz Norvēģijas nacionālā jauniešu kora.

Konkursa žūrijas specbalvu – jaunais talants – saņēma kora „Sōla” mākslinieciskais vadītājs Ādamsons.

1 komentāri

Baiba

23.07.2013 12:12

Gods un lepnumsdziesmas prieks un maigums bezgaliigs Solai sola burviigu naakotni tagadne jau ir gaisa un kraasaina