„Sarkanās istabas” ietvaros – zviedru filma „Jūlijas jaunkundze”

„Sarkanās istabas” ietvaros – zviedru filma „Jūlijas jaunkundze”
Publicitātes foto
04-04-2013 A+ A-
Mākslas telpā „Brīvības 75” notiekošās laikmetīgās mākslas izstādes „Sarkanā istaba” ietvaros 16. un 18. aprīlī plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē tiks rādīta filma „Jūlijas jaunkundze” (Zviedrija, 1951), pirms kuras būs iespēja dzirdēt kinozinātnieka Viktora Freiberga komentāru, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi  tiek izsludināts arī  papildseanss 16.aprīlī plkst. 21.30.

Režisora Alfa Sjoberga  filmaJūlijas jaunkundze” (Fröken Julie, 1951), kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Augusta Strindberga lugas, runā par šķiru, seksuālajām un varas attiecībām. Filmas galvenos varoņus atveido zviedru aktieri Anita Bjerka (Anita Björk) un Ulfs Palme (Ulf Palme). 1951. gada Kannu kinofestivālā filma ieguvusi Grand Prix.

Publicitātes foto

Ir 19. gadsimta beigas. Jūlijas jaunkundze dzīvo lielā muižā kopā ar savu tēvu. Tikko lauzusi saderināšanos, viņa jūt simpātijas pret vienu no mājas kalpotājiem. Viņi kopīgi pavada vasaras saulgriežu nakti, viens otram stāstot savas atmiņas un sapņus. Apjaušot, ka attiecības starp sulaini un aristokrāti nav iespējamas, viņi plāno bēgt uz Šveici...

Filma tiks demonstrēta zviedru valodā ar angļu subtitriem, tiks nodrošināts tulkojums austiņās latviešu valodā.

Bezmaksas ielūgumus uz filmu „Jūlijas jaunkundze” lūdzam rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv.

Jāatgādina, ka izstādes Sarkanā istaba, kas būs apskatāma līdz 13. jūnijam, idejas pamatā ir zviedru dramaturga, rakstnieka, publicista un gleznotāja Augusta Strindberga skaudrais sabiedrības portrets – 1879. gadā pirmpublicētais romāns Sarkanā istaba. Augusts Strindbergs ir sarakstījis vairāk nekā sešdesmit lugu un cita žanra darbu, pēc kuriem ir uzņemtas filmas un iestudētas izrādes uz visas pasaules skatuvēm, tostarp Dailes teātrīJūlijas jaunkundze (1888), Nāves deja (1900), Kreditori (1888), Sapņu spēle (1901).

0 komentāri

Komentāru nav