Sāksies kinofestivāls un mākslas laboratorija „RojaL”

Sāksies kinofestivāls un mākslas laboratorija „RojaL”
kadrs no filmas „Mammu, es tevi mīlu!”, kas iekļauta festivāla „RojaL” programmā
23-07-2013 A+ A-
Ceturtdien, 25. jūlijā, Rojā sāksies trešais filmu un mākslas festivāls „RojaL”. Tā pirmajā daļā būs akcentēts kino, bet otrajā – notiks mākslas laboratorija, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Rojas novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka.

„RojaL” sāksies 25. jūlijā, kad Roja pārtaps kinopilsētiņā un interesentiem trīs brīvdabas kinoteātros – „Strimala”, „Kino krāns” un atpūtas centrā „Otra puse” –, kā arī Rojas kultūras centrā, būs iespēja baudīt labu kino un tikties ar kinorežisoriem.

Kinofilmu programma Rojā ilgs līdz 27. jūlijam. Tajā iekļautas gan latviešu režisoru Lailas Pakalniņas, Jāņa Norda, Dāvja Sīmaņa un citu latviešu režisoru filmas, gan amerikāņu kinoklasika 1923. gada filma „Beidzot drošībā” („Safety Last”) (rež. Freds C. Ņūmeijers un Sems Teilors), 1970. gada koncertfilma „Patvērumu!” („Gimme Shelter”) par traģisko grupas „The Rolling Stones” koncertu 1969. gadā Altamontas stadionā, Ziemeļkalifornijā, Orsona Velša 1947. gada filma „Lēdija no Šanhajas” un citi kinodarbi. Tāpat festivāla programmā iekļauta jauno režisoru darbu skate, kā arī kinofestivāla „2 ANNAS” apbalvoto īsfilmu seanss.

Šogad festivālā „RojaL” tiks vērtēti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jauno režisoru darbi un noskaidrots labākais, kurš iegūs festivāla balvu „Zilais cerību sivēns".

Visa festivāla programma ar seansu norises vietām un tikšanās laikiem ar režisoriem aplūkojama šeit.

Festivāla laikā tiks atklātas četras izstādes – Āra Krauzes fotoizstāde, mākslinieka Andra Brežes izstāde „Breže-Žebers”, amerikāņu mākslinieka Čarlija Deivida Kellija personālizstāde ar meistarklasi bērniem, kā arī Rojas sadraudzības pilsētas Valdemārsvīkas mākslinieku izstāde „Water Connection”.

Filmu festivāla noslēguma dienā, 27. jūlijā, notiks klasiskās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies vijolnieks Sandis Šteinbergs, kvartets RIX un īpašais viesis – komponists Pēteris Vasks. Pēc koncerta kino skatīšanās notiks Rojas pludmalē, uz lielā ekrāna pie pašas jūras.

Kinofestivāla „RojaL” noslēgumā stafeti pārņems „RojaL” mākslas laboratorija, kas sāksies 27. jūlijā un pulcēs māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV un Šveices. Mākslas laboratorija noslēgsies 10. augustā plkst. 17.00 ar dalībnieku darbu izstādi un performancēm Rojas pludmalē un pilsētvidē.

 

0 komentāri

Komentāru nav