JRT maijā – Hermaņa un Ķimeles jauniestudējumi

JRT maijā – Hermaņa un Ķimeles jauniestudējumi
Publicitātes foto
05-04-2013 A+ A-
Maijā Jaunais Rīgas teātris (JRT) piedāvā divas pirmizrādes – pēdējās šajā sezonā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja JRT pārstāve Dagnija Grīnfelde.

No 14. maija pagalma ēkā (2. stāvā virs Mazās zāles) būs skatāms Alvja Hermaņa jaunais iestudējumsTautas ienaidniekspēc Henrika Ibsena tāda paša nosaukuma lugas.

Pirmo reizi JRT iestudē izrādi, kurai varētu atbilst apzīmējumspolitiskais teātris”. Galvenā domademokrātiskais pārvaldes modelis mūsdienās ir kļuvis neefektīvs. Gandrīz visi demokrātiskā vairākuma pieņemtie lēmumi mūsdienu pasaulē ir nekompetenti un vērsti pret pašas sabiedrības interesēm.

Scenogrāfiju jaunajam iestudējumam veido Alvis Hermanis, piedāvājot vēl neapgūtu spēles telpu – kādreizējās žurnālaRīgas Laiksbiroja telpas, kas atrodas virs Mazās zāles (ar ieeju no Mazās zāles). Izrādē piedalīsies aktieri: Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Ģirts Krūmiņš, Ivars Krasts, Kristīne Krūze, Gatis Gāga un Varis Piņķis.

Izrādes – 14., 15., 16., 17., 18., 26. un 28. maijā, 11. un 12. jūnijā.

Savukārt 16. maijā Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Māras Ķimeles iestudējumsAustrumvējš rietumvējš”, kas top pēc pasaulslavenās romānistes, Nobela prēmijas laureātes Perlas Bakas romāna motīviem. Izrāde ir stāsts par mīlestību un divu ļoti atšķirīgu cilvēku ceļu vienam pie otra pasaulē, kurā saduras dažādas kultūras un tradīcijas.

Ļoti poētiskais romānsAustrumvējš rietumvējšlīdz ar citiem Ķīnai veltītajiem sacerējumiem autorei Perlai Bakai 1938. gadā atnesa Nobela prēmiju literatūrā. Tas ir stāsts par jaunu, viduslaiku garā audzinātu ķīniešu sievieti, kura tiek izprecināta moderni domājošam, Amerikā izglītotam vīrietim. Viņam, pēc studijām atgriežoties dzimtenē, šķiet smieklīgi dzīvot pa vecam. Šajā stāstā ir daudz humora un arī skumju par aizejošo pasauli, kas bijusi skaista un vienlaikus skarba.

Iestudējuma mākslinieces būs Inga Bermaka un Agnese Stabiņa, kuru sadarbību ar Māru Ķimeli skatītāji atzinīgi novērtējuši jau tādos iestudējumos kā „Otello”, „Nijaramas pasakas”, „Pasakas par zvēriem” un „Noziegums/sods”. Lomās: Jana Čivžele, Kaspars Znotiņš, Inga Alsiņa-Lasmane, Baiba Broka, Jevgēnijs Isajevs, Elita Kļaviņa, Iveta Pole, Edgars Samītis un Andis Strods.

Izrādes – 16., 17., 18., 26. un 28. maijā, 11. un 12. jūnijā.

 

Biļešu iepriekšpārdošana uz maija un jūnija izrādēm sāksies 11. aprīlī.

0 komentāri

Komentāru nav