Izdots Haralda Sīmaņa CD „Par zāli, par sāli un Tevi”

Izdots Haralda Sīmaņa CD „Par zāli, par sāli un Tevi”
Publicitātes foto
24-07-2013 A+ A-
Mūzikas izdevniecība „Upe tuviem un tāliem” laidusi klajā dziesminieka Haralda Sīmaņa dziesmu ciklu „Par zāli, par sāli un Tevi”, informē apgāda vadītāja Iveta Mielava.

Haralds Sīmanis (dzimis 1951. gada 12. jūnijā Cēsīs) profesionālu muzikālo izglītību nav ieguvis, bet ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā, turklāt viņš ir fantastisks dziesminieks, kura balss diapazons sasniedz teju vai četras oktāvas.

1976. gadā radītā poēma ērģelēm „Mīlestība nekad nebeidzas” un 1979. gadā tapušais dziesmu cikls „Par zāli, par sāli un Tevi” nekad iepriekš nav izdoti, bet nu ir kļuvuši par jaunā ieraksta idejisko mugurkaulu. Arvīds Ulme ir Sīmaņa iecienītākais dzejnieks, tādēļ likumsakarīgi viņa dzeja skan arī šajā ierakstā. Vēl te iekļauta arī Māras Zviedres „Lūgšana”.

Haralds Sīmanis sevi nekad nav skaļi reklamējis, bet regulāri apbraukājis Latvijas baznīcas ar koncertiem. Arī radošajā dzīvē viņš priekšroku devis mākslinieciskai brīvībai, un tas viņu padarījis par vienu no savdabīgākajiem komponistiem Latvijā – pilnīgi neatkarīgu no konjunktūras un politiskajiem pasūtījumiem.

H. Sīmanis līdz šim izdevis vairākus akustiskās mūzikas ierakstus, savukārt jaunais Haralda autordarbs, atšķirībā no iepriekšējiem, ierakstīts ērģeļu pavadījumā Rīgas Domā Normunda Slavas vadībā, un līdz esošajam skanējumam to novedis skaņu meistars Tālis Timrots. Ierakstā piedalījušās arī mūziķes Zane Šmite, Ieva Akuratere un Ilze Grunte. Grafisko dizainu veidojis Jānis Dripe.

Darba veidotāji īpaši pateicas atbalstītājiem – Vidzemes Brāļu draudzei un tās misijas vadītājam Gundaram Ceipem, kā arī Medicīnas biznesa akadēmijai un tās valdes priekšsēdētājam Mārim Beltem.

Ieraksta atvēršanas koncerts notiks 2013. gada 28. jūlijā plkst. 13.00 Svētā Jāņa baznīcā Cēsīs. Laipni aicināts ikviens!

Ieeja par ziedojumiem, kas tiks izmantoti baznīcas torņa restaurācijai.

 

0 komentāri

Komentāru nav