Nila Skapāna animācijas filmas „Kaķis maisā” pirmizrāde Neapolē

Nila Skapāna animācijas filmas „Kaķis maisā” pirmizrāde Neapolē
Publicitātes foto . kadrs no Nila Skapāna jaunās animācijas filmas „Kaķis maisā”
24-07-2013 A+ A-
Nila Skapāna jaunākā animācijas filma „Kaķis maisā” sāk savu ceļu pie skatītājiem ārpus Latvijas – starptautisko pirmizrādi tā piedzīvos Džifoni filmu festivālā (Itālijā), kas norisinās no 19. līdz 29. jūlijam netālu no Neapoles. Filma iekļauta programmā, kas paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem, un sacentīsies par festivāla balvu – „Zelta Grifu”, informēja „Studija Lokomotīve” pārstāve Zanda Dūdiņa.

Džifoni filmu festivāls ir starptautiskas nozīmes pasākums, ko apmeklē gan filmu režisori un producenti, gan izplatītāji un masu mediju pārstāvji. Izvēloties savu filmu programmu, festivāls lielu uzmanību velta gan meklējumiem radošā ziņā, gan saturiskajam redzējumam par dažādām bērnu un jauniešu auditorijai būtiskām tēmām.

Lai tiktos ar pašu jaunāko auditoriju, censtos atbildēt uz ļoti dažādiem un, domājams, negaidītiem jautājumiem, uz Džifoni dosies arī Nils Skapāns. „Kaķis maisā” tiks demonstrēta 27. jūlijā.

 

Nila Skapāna animācijas filma bērniem „Kaķis maisā” ir pirmais režisora kopdarbs ar „Studiju Lokomotīve” un producentu Robertu Vinovski. Šīs filmas mērķauditorija ir jaunākā vecuma bērni, un tās uzmanības centrā ir jautājums par cilvēka atbildību – gan pret sev apkārt notiekošo, gan tiem, kurus pieradinām.

„Kaķis maisā” ir jau otrā pēdējo gadu filma, ar kuras palīdzību Nils Skapāns mēģina pievērst bērnu un vecāku uzmanību būtiskiem jautājumiem, radot krāšņus, bet mazo auditorijai viegli uztveramus stāstus.

2012. gadā tapusī filma „Es gribu redzēt rūķīšus” bija veltīta cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas jautājumiem. Abas šīs filmas ir lielisks palīgs bērnu un vecāku sarunām par sarežģītām tēmām.

 

Savu nacionālo pirmizrādi „Kaķis maisā” piedzīvoja 4. maijā Latvijas filmu maratonā, savukārt gada nogalē „Kaķis maisā” būs viena no animācijas filmām, kas apceļos visu Latviju (100 filmu demonstrēšanas vietas!) „Kino Punkta” rīkotā filmu maratona ietvaros.

Filma ir tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav