Sākas Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”

Sākas Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”
Publicitātes foto . dziedātāja Fadija Elhāge
24-07-2013 A+ A-
Ar starpkultūru mūzikas ansambļa „Sarband” koncertu Rīgas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā trešdien, 24. jūlijā, plkst. 20.00 sāksies 12. Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla direktore Sandra Zandberga.

Starptautiski augstu novērtētais ansamblis „Sarband” Rīgā uzstāsies ar programmu „Vox Feminae” („Sievietes balss”). Senās un tradicionālās sakrālās mūzikas atskaņojumā piedalīsies īpašs mūziķu sastāvs – pašlaik labākā Tuvo Austrumu mūzikas pasaules balss Fadija Elhāge, izcilā skandināvu soliste Mirjama Andersena un ievērojamais mūzikas pētnieks un izpildītājs Vladimirs Ivanovs.

Viduslaiku sakrālās mūzikas programma „Vox Feminae” ir sievietes ceļš pie Dieva, kurā saplūst Austrumu un Rietumu mūzikas pasaule.

Tas ir agrīnās Austrumu kristīgās baznīcas repertuārs, divu leģendāru viduslaiku sieviešu – gaišreģes, komponistes, rakstnieces un diplomātes Bingenes svētās Hildegardes (12. gs.) un Zviedrijas svētās Birgitas (14. gs.) misticisma apdvestie slavinājumi un himnas, unikālie agrīnās daudzbalsības dziedājumi, kas iemūžināti spāņu Las Huelgas klostera dižciltīgo un izglītoto mūķeņu rokrakstos.

Īpaša vieta šajā programmā ir ierādīta arī abu dziedātāju dzimtajai kultūrai – Mirjamas Andersenas garīgajām tautas melodijām no Ziemeļzviedrijas un libānietes Fadijas Elhāges arābu mutvārdu tradīcijas dziedājumiem.

Atgādinām, ka 25. jūlijā plkst. 19.30 Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā šī programma skanēs bezmaksas koncertā.

Ansambli „Sarband” 1986. gadā dibinājis ievērojamais bulgāru izcelsmes vācu muzikologs Vladimirs Ivanovs – perkusionists, lautas spēles un baroka mūzikas speciālists. „Sarband” nozīmē „savienot”, Tuvo Austrumu mūzikas teorijā apzīmējot saiti starp divām kompozīcijām.

Ansambļa mākslinieciskais moto un specifika ir savienot Austrumu un Rietumu kultūru, rast kopīgo un izcelt atšķirīgo.

Viņu veidotās programmas savieno laikmetu zīmes un nozīmes, personības vēsturiskā un mūsdienu kontekstā, sadarbojoties ar plaša spektra Rietumeiropas un dažādu austrumtautu instrumentu spēles un orientālās mūzikas speciālistiem.

Jau ziņots, ka šovasar, no 24. līdz 28. jūlijam, jau divpadsmito reizi uz koncertiem Rīgā, Gulbenē un Kuldīgā aicinās Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”. Festivāla koncertos muzicēs izcili Latvijas un ārvalstu mākslinieki – Latvijas Radio koris, ērģelniece Diāna Jaunzeme un šā gada festivāla īpašie viesi – Rietumu un Austrumu mūzikas ansamblis „Sarband”, kā arī izcilais franču čellists Anrī Demarkets. Festivāla noslēgums pirmo reizi notiks renovētajā Ziemeļblāzmas kultūras pilī, piedāvājot divas ar festivāla ideju un tematiku saistītas lekcijas un grupas „Iļģi” dalībnieku Ilgas Reiznieces, Māra Muktupāvela un Egona Kronberga veidoto programmu „Rāmi Rāmi”. Vairāk par festivāla programmu „Ad lucem” mājaslapā.

Biļetes uz koncertiem un noslēguma dienu nopērkamas „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv, www.ticketshop.lv, kā arī norises vietās stundu pirms koncerta.

0 komentāri

Komentāru nav