Vasara Brīvdabas muzejā – pasākumi augustā

Vasara Brīvdabas muzejā – pasākumi augustā
Publicitātes foto . „Maizes godi” Brīvdabas muzejā
24-07-2013 A+ A-
Vasaras sezonas trešajā mēnesī – augustā – etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā plānota plaša pasākumu programma. Izskanēs vairāki koncerti, notiks mūsdienu amatniecības festivāls, antīko automobiļu salidojums un daudzi citi pasākumi.

25. jūlijā plkst. 18.30 Brīvdabas muzeja Usmas baznīcā skanēs vasaras vakara koncerts „Lai vēji kopā mūs sien”. Uzstāsies Baiba Veismane-Rezonga (soprāns), Hanss Dhejne (klarnete, Zviedrija) un Līga Jūrmale (klavieres, Latvija), atskaņojot komponistu Daigas Rūtenbergas un Jāņa Lūsēna oriģinālmūziku, kā arī populāras zviedru melodijas.

11. augustā no plkst. 10.00 līdz 17.00 trešo reizi notiks Mūsdienu amatniecības festivāls – jauna tradīcija, kas apzina un aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Kurzemes zvejniekciema pļavā būs iespējams sastapt amatniekus, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Par labu noskaņojumu gādās radio „Naba” dīdžeji.

17. augustā no plkst. 16.00 līdz 20.00 Kurzemes zvejniekciema pļavās notiks Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotā salidojuma „Rīga Retro 2013” dalībnieku izstāde. Kā sola organizatori, tajā dižosies aptuveni 100 spožu un lepnu seno spēkratu.

25. augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00, parādot godu mazajam labības graudiņam, kas dod spēku lieliem darbiem un dižiem panākumiem, muzejā notiks „Maizes godi”. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar seniem graudu apstrādes paņēmieniem un darba rīkiem. Kārumnieki varēs nobaudīt dažādus ēdienus un dzērienus, kas gatavoti no graudiem un miltiem. Ar labības novākšanas laika tradīcijām iepazīstinās arī folkloras kopas.

Līdz 1. septembrim (katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas) Izstāžu zālē joprojām var iepazīties ar ekspozīciju „Sāmu ģimenes astoņiem gadalaikiem”, kas sniedz unikālu ieskatu sāmu kultūras tradīcijās un mūsdienu ziemeļbriežu mednieku ikdienā, atceļojusi no Vesterbotenas muzeja Ūmeo, kas ir „Rīga 2014” partnerpilsēta.

1. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 ģimenes ar bērniem varēs apmeklēt „Spēļu un rotaļu dienu”, lai kopā jauki un saturīgi pavadītu pēdējo vasaras brīvdienu svētdienu.

Arī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijās šovasar vēl plānoti vairāki pasākumi. Zvejnieka – zemnieka sētā „Vītolnieki” Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā 28. jūlijā no plkst. 11.00 notiks tradicionālā Saimnieču un saimnieku diena, kurā tiks godinātas Rucavas puses Annas, kā arī notiks gan tirgošanās un mielošanās, gan prasmju un pūra izrādīšana.

10. augustā plkst. 16.00 sāksies vakarēšanas pasākums „Iedvesmo sevi!” muzejā „Vēveri”.

Vecpiebalgas novadā 11. augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 notiks Piebalgas amatu diena Vēveros, kur būs iespējams gan iepazīt un izmēģināt senos amatus, gan baudīt tradicionālo muzicēšanu, gan nobaudīt svaigi ceptu maizi.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

0 komentāri

Komentāru nav