Latvieši iekaro Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālu

Latvieši iekaro Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālu
Publicitātes foto . vokālā grupa „Latvian Voices” Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā
Pagājušajā nedēļas nogalē – 21. un 22. jūlijā – Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā Štokzēhofas muižā notikušās Latvijas mūzikas dienas apmeklējuši aptuveni trīs tūkstoši skatītāju, novērtējot pianistes Agneses Egliņas, kontrabasista Gunāra Upatnieka, klarnetista Inta Dāldera, čellu trio „Melo-M”, pianista Antona Ļahovska un vokālās grupas „Latvian Voices” sniegumu.

Klātienē festivālu un Latvijas mūziķu triumfālo uzstāšanos vēroja arī nodibinājuma „Rīga 2014” starptautisko komunikācijas un mārketinga projektu vadītāja Anna Muhka, Latvijas stendā apmeklētājus iepazīstinot ar Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – programmu, kā arī iegūt vispārēju informāciju par tūrisma iespējām Latvijā. Taču vienlaikus viņai izdevies apmeklēt arī Latvijas mūziķu koncertu.

 

Kā sarunā ar kultūras portālu „Rīga 2014” stāsta Anna, patiesībā jau neviens nevarot saskaitīt, cik cilvēku šajās dienās apmeklēja festivālu, ierodoties gan no simt kilometru attālās Lībekas, gan citām apkārtnes pilsētām uz Štokzēhofas muižu, kas būtībā atrodas teju nekurienes vidū. „Prieks, ka nedēļas nogalē viņi speciāli brauca uz šejieni klausīties Latvijas mūziķu uzstāšanos!”

Koncerti notikuši muižai piederošā lielā betona hallē, kur parasti tiekot uzglabāta raža. „Hallē bija salikti 1200 krēsli, un visas vietas bija izpārdotas. Savukārt tie, kas nebija samaksājuši 30 eiro ieejas maksu, sēdēja ārā – pļavā, ar piknika groziņiem, uz līdzpaņemtajiem plediem, krēsliem vai pie galdiņiem, kur bija izvietoti skaļruņi. Tādēļ klausīties koncertu varēja ikviens. Viss bija tik sirsnīgi: varēja redzēt, ka nāk ģimenes, draugu kompānijas, un tur pavada visu dienu!”

 

 

Anna arī stāsta, ka daudzi interesenti apmeklējuši informatīvo telti, turklāt bijis skaidrs, ka viņi zina, kas ir Latvija un Rīga. „Tas, ka tik milzīgi daudz cilvēku Ziemeļvācijā interesējas par Latviju, ir brīnišķīgi!” viņa priecājas, piebilstot, – viesojoties Ķīlē, gandrīz visu veikalu skatlogos bijuši salikti Latvijas karodziņi, savukārt festivāla norises vietā kafejnīcu baltie galdauti bija izrotāti ar divām lentēm Latvijas karoga krāsās. Tāpat bijuši izkārti Latvijas karogi, radot īpašu noskaņu. Savukārt Rīga tikusi reklamēta, talkā pieaicinot Ķīlē atrodošos igauņu tūrisma firmu, un tas bijis būtiski, jo cilvēkiem ļoti interesē praktiski ar ceļošanu saistīti jautājumi.

Atgriežoties pie koncertiem, Anna atzīst, ka vislielāko interesi un publikas atsaucību izpelnījies tieši čellu trio „Melo-M”. „Aplausus un atzinību izpelnījās visi Latvijas pārstāvji, bet šie trīs puiši ir tik labi mūziķi, un viņiem bija padomāts par šovu, tā ka varbūt tieši tas „paņēma” publiku,” spriež Anna, akcentējot, ka arī „Latvian Voices” meiteņu uzstāšanās bijusi patiešām brīnišķīga, savukārt festivāla rīkotāji stāstījuši, ka biļetes uz „Latvian Voices” koncertiem bijušas izpārdotas jau pavasarī.

Anna arī piebilst, ka augustā Berlīnē dažādās ministrijās notiks atvērto durvju dienas. „Visa informācija divu dienu garumā par Rīgu kā 2014. gada galvaspilsētu būs pieejama Vācijas Finanšu ministrijā, un šajās dienās te uzstāsies arī grupa „Astro’n’out”, kuru, starp citu, izvēlējās paši ministrijas pārstāvji.

Zināms arī, ka festivālā piedalīsies izcilā latviešu diriģenta Marisa Jansona vadītais Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, bet festivāla noslēgumā divos koncertos, kas notiks Ķīlē, muzicēs latviešu diriģents Andris Nelsons un dziedātāja Kristīne Opolais.

0 komentāri

Komentāru nav