Izspēlēs ideju spēli par Rīgas apkaimju labiekārtošanu

Izspēlēs ideju spēli par Rīgas apkaimju labiekārtošanu
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Alekša skvērs Sarkandaugavā
24-07-2013 A+ A-
Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” trešdien, 24. jūlijā, no plkst. 18.00 „Labas vietas TALKA” rīkotāji aicina ikvienu apmeklētāju izspēlēt ideju spēli – pārbaudītu metodi, kā radīt idejas pilsētvides labiekārtošanai, izmantojot par pamatu spēles un pilsētvides objektus.

„Labas vietas TALKA” komanda arī piedāvās ieskatu, kā „Rīga 2014” projekta ietvaros Sarkandaugavas iedzīvotāji kopā ar profesionāļiem radīja vīziju Alekša skvēra pārveidošanai.

„Labas vietas TALKA” ir pasākumu cikls, kurā apkaimes iedzīvotāji kopā rada idejas kādai konkrētai pilsētas vietai ar mērķi to uzlabot, padarīt drošāku un interesantāku. „Labas vietas TALKA” ir iekļauta Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” gada pilotprojekta tematiskajā līnijā „Ceļu karte”.

Tematiskās līnijas „Ceļu kartes” notikumos taps laikmetīgs, intīms un meistarīgs 2014. gada Rīgas portrets, lai ikviens rīdzinieks atpazītu savu pilsētu un reizē iepazītu to no jauna, projektos liels akcents tiek likts uz līdzdalības iespējām un darbošanos kādā no 58 pilsētas apkaimēm.

Šā gada 31. maijā Sarkandaugavā norisinājās līdz šim nebijis iedzīvotāju līdzdalības pasākums, kurā apkaimes iedzīvotāji ideju spēles rezultātā radīja idejas un risinājumus, kā Sarkandaugavas centrālo Alekša skvēru izveidot par interesantu un piesaistošu apkaimes vietu.

Vieta, par kuru iedzīvotāji apmainījās idejām, ir pašlaik neviesmīlīgs skvērs pašā Sarkandaugavas centrā, Tilta un Alekša ielas krustojumā. To ikdienā šķērso un tam garām iet liels skaits Sarkandaugavas iedzīvotāju, kā arī blakus tam atrodas sabiedriskā transporta pietura, un to izmanto kā pārsēšanās punktu tie, kas tālāk dodas uz Vecmīlgrāvi, Mangaļsalu vai Vecāķiem. Līdz šim skvērs ir bijis vāji apsaimniekots, tajā ar gadiem pazuda visi soliņi un atkritumu urnas. Naktīs un gada tumšajā laikā skvērs ir vāji apgaismots, tajā ir nepatīkami uzturēties.

Vairāk par „Labas vietas TALKU” un tās ideju realizētājiem lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav