Tekstilmākslas izstāde „Astoņpadsmitā” Sv. Pētera baznīcā

Tekstilmākslas izstāde „Astoņpadsmitā” Sv. Pētera baznīcā
Publicitātes foto
24-07-2013 A+ A-
Līdz 22.augustam Rīgas Sv. Pētera baznīcā aplūkojama Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde „Astoņpadsmitā”, kas iepazīstinās ar Latvijas izcilāko tekstilmākslinieku un jauno mākslinieku sniegumu.

Ekspozīciju veido darbi, kas radušies pēdējā gada laikā, skarot konkrētam māksliniekam attiecībā uz pasaules redzējumu filozofiskā nozīmē svarīgu tēmu loku. Izstādē apskatāmo darbu darināšanā izmantotas visplašākās tehniskās iespējas un materiālu izmantošanas daudzveidība, tādējādi sniedzot priekšstatu par tekstilmākslas attīstības tendencēm.

Nozīmīgs ir jauno mākslinieku sniegums, strādājot pie sociāli aktuālām tēmām, tāpat nopietnu interesi raisa Edītes Pauls-Vīgneres un Maijas Začestes trīsdimensionālie darbi un citu mākslinieku veikums, katrā no objektiem atklājot autora attieksmi pret sociālo vidi. Turpinās izteiksmes pilnveidošana digitālajos gobelēnos un dažādās autortehnikās. Skatītājus pārsteigs Ievas Krūmiņas izcilais darbs savā saturiskajā un tehniskajā izpildījumā un Irisas Blumates reljefais šuvums, sietspiedes iespējas rāda Arnis Pumpurs ar savu neatkārtojamo tehnisko risinājumu, bet batikas smalkumus atklāj Ance Markovska, Lilita Bauģe u. c.

Šoreiz tikai daži mākslinieki – Baiba Rītere, Mārīte Leimane un Iveta Vecenāne – izmanto vislaikietilpīgāko tehniku – gobelēnu. Ekspozīcija veidota, izmantojot Sv. Pētera baznīcas telpiskās iespējas un mēģinot atrast sasaisti vidusdaļai ar malējiem stendiem.

Gadskārtējām izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam izvēlēties tēmu saskaņā ar iekšēju nepieciešamību. Aplūkoto tēmu loks ir plašs: blakus sociāli aktuālu tēmu risinājumam mākslas darbos skatāma cilvēka iekšējās emocionālās pasaules atklāsme mūsdienu deformētajā agresīvajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības iespēja, asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā.

Izstāde, kas tiek rīkota ar Rīgas domes Kultūras pārvaldes atbalstu, būs apskatāma līdz 22. augustam.

0 komentāri

Komentāru nav